Rezultate te kerkimit per termin: +Parashikon

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.346Z

Rusia, Banka Boterore parashikon renie

Banka Boterore parashikon kete vit per Rusine nje renie te rritjes ekonomike me 4.5 perqind per shkak te krizes financiare dhe renies se cmimit te naftes. Sipas nje raporti te institucionit financiar boteror, me parashikimet globale te perkeqesuara dhe nje nivel te cmimit te naftes prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.356Z

Ikonat: Ligji parashikon që mund ti kalojnë shtetit

Prokuroria: Thimo dhe Spaho tregtuan këto vepra. Pas formës së prerë, diskutohet destinacioni  Sokol Çobo Një nga diskutimet më të nxehta të javëve të fundit ka qenë padyshim arrestimi i dy personave që dyshohet se kanë kryer trafikim të veprave të artit, të cilëve u janë seku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.145Z

Elefanti parashikon fituesin në ndeshjen Gjermani-Itali

Elefanti femër Zella parashikon Italinë fituese të çerekfinales Gjermani- Itali që do të mbahet të shtunën. Elefanti Zella ndodhet në kopshtin Zoologjik të Shtutgartit në Gjermani. Fotoja është e agjencisë Epa dhe me autor christoph Schmidt. Elefanti nuk parashikon rezultatin por vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.248Z

Zona ekonomike ballkanase, çfarë parashikon projekti i BE

Komisioni Europian ka bërë për herë të parë publike se çfarë përmban konkretisht projekti i Zonës Ekonomike të Ballkanit. Përmes një memoje zyrtare, Komisioni sqaron se Zona do të bazohet në katër shtylla, që janë tregtia, investimet, lëvizja e lirë dhe tregu dixhital. Në lidhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.298Z

Buxheti i 2015 parashikon uljen e borxhit publik me 0.3 %

Buxheti i shtetit i vitit 2015 parashikon uljen e borxhit publik me 0.3 %. Në p/buxhetin që pritet të dorëzohet në Kuvend, Qeveria angazhohet të ulë nivelin e borxhit, duke nisur nga viti i ardhshëm. Ky fakt është pohuar edhe nga ministri i Financave Shkëlqim Cani, i cili në një taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.295Z

Video/ Portugali-Francë, zogu tropikal parashikon fituesin

Pas 'maces së zezë', tashmë zogu tropikal i njohur me emrin 'Nelson' ka parashikuar fituesin e Kampionatit Europian. Sot në orën 21:00 në "Stade de France" do të luhet finalja e madhe e Kampionatit Europian mes Portugalisë dhe Francës, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë të prekin lavd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.772Z

Kriza, Spanja nuk parashikon masa të tjera

"Qeveria nuk parashikon masa të tjera. Kështu është shprehur kryeministri spanjoll Zapatero, pas takimit me numrin 1 të FMN-së, Strauss-Kahn. "Proçesi i konsolidimit të defiçitit do të japë rezultate në 2010 dhe masat e mara, tashmë në fuqi pasi janë aprovuar nga parlamenti, do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama