Rezultate te kerkimit per termin: +Parashikon

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.298Z

Buxheti i 2015 parashikon uljen e borxhit publik me 0.3 %

Buxheti i shtetit i vitit 2015 parashikon uljen e borxhit publik me 0.3 %. Në p/buxhetin që pritet të dorëzohet në Kuvend, Qeveria angazhohet të ulë nivelin e borxhit, duke nisur nga viti i ardhshëm. Ky fakt është pohuar edhe nga ministri i Financave Shkëlqim Cani, i cili në një taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.295Z

Video/ Portugali-Francë, zogu tropikal parashikon fituesin

Pas 'maces së zezë', tashmë zogu tropikal i njohur me emrin 'Nelson' ka parashikuar fituesin e Kampionatit Europian. Sot në orën 21:00 në "Stade de France" do të luhet finalja e madhe e Kampionatit Europian mes Portugalisë dhe Francës, ku të dyja skuadrat do të kërkojnë të prekin lavd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.772Z

Kriza, Spanja nuk parashikon masa të tjera

"Qeveria nuk parashikon masa të tjera. Kështu është shprehur kryeministri spanjoll Zapatero, pas takimit me numrin 1 të FMN-së, Strauss-Kahn. "Proçesi i konsolidimit të defiçitit do të japë rezultate në 2010 dhe masat e mara, tashmë në fuqi pasi janë aprovuar nga parlamenti, do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.492Z

Projektbuxheti i 2016, qeveria parashikon 800 mijë dollarë për vetura

Qeveria shqiptare ka planifikuar të shpenzojë 800 mijë dollarë për vetura për institucionet në buxhetin e vitit të ardhshëm. Ky fond do të shpërndahet në disa institucione. 31 milionë lekë do të shkojnë për SHISH, 4 mln për KLSH, 30 mln për Prokurorinë e Përgjithshme, Gjykata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.792Z

OSBE parashikon aplikimin e sanksioneve te rrepta

19-11-2010 / Gazeta 55 Per partite qe nuk zbatojne kuoten e 30 per qindeshit te perfaqesimit te grave ne politikeNje projekt i pranise se OSBE-se ne Tirane synon ta ndryshoje kete situate permes futjes ne legjislacion te sanksioneve te rrepta per partite qe nuk zbatojne kuoten prej 30 per q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.107Z

Video/ Gjermani-Francë, Iguana Arang parashikon fituesin

Ndeshja e cila do të luhet sot në orën 21:00 mes Gjermanisë dhe Francës do të jetë një betejë e fortë sportive, pasi të dy përfaqësueset kërkojnë finalen e madhe të 10 korrikut. Revista "France Football" i ka kushtuar vëmendje të veçantë dhe ka futur në punë iguanën Arang, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.246Z

Statusi i minatorit parashikon rritje page 45-50 mijë lekë

Deputeti i Partisë Lëvizja Socialiste për integrim Përparim Spahiu në nismën e tij për statusin e minatorëve parashikon rritje të pagës dhe pensionit për këtë kategori. Gjithashtu në propozimin e tij Spahiut thotë se parashikohen kontrolle shëndetësore falas dhe përfshirjen edhe t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama