Rezultate te kerkimit per termin: +Pare

Meta: total 1000 / total_found 119584 / time 0.044 / keyword[0] pare / docs[0] 119584 / hits[0] 193859 /
No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

Punimet Vorë-Rinas-Fushë Krujë, ARRSH: Akset ku devijohet trafiku
  • 2018-09-14

Punimet Vorë-Rinas-Fushë Krujë, ARRSH: Akset ku devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftuar përsëri ditën e sotme se në kuadër të rehabilitimit të disa rrugëve, duke nisur nga sot do të ketë bllokim të aksit rrugor Vorë-Kthesa Rinas-Fushë Krujë. ARRSH njofton gjithashtu se mjetet e transportit të mallrave/kamione

I kërkoi Nishanit 100 mijë euro, Gjykata kthen padinë e Panuccit
  • 2018-09-09

I kërkoi Nishanit 100 mijë euro, Gjykata kthen padinë e Panuccit

Gjykata e Tiranës ka kthyer padinë e trajnerit të Kombëtares së futbollit Christian Panuccit, kundër ish-presidentit të republikës Bujar Nishanit. Ky vendim është argumentuar nga gjyqtarja Anila Karanxha me faktin se padia e depozituar dhe ku kërkohej nga ish-presidenti Nishani një dëm

Përjashtimi i deputetit të Kurbinit, Vasili: Rama, kasap i së vërtetës
  • 2018-09-08

Përjashtimi i deputetit të Kurbinit, Vasili: Rama, kasap i së vërtetës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si kasap të së vërtetës. Kjo deklaratë e tij vjen pas përjashtimit që Rama i bëri deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Sipas Vasilit, Rama jargavitet pas karri

No Pic available
  • 2018-09-07

Rrëmbehet 15-vjeçarja, kërkesa e autorëve: Tërhiqni denoncimin

Tre persona janë vënë në pranga e policisë së Bulqizës, të dyshuar për rrëmbimin e një vajze të mitur, dhe kanosjen e familjes së saj. Të arrestuarit janë Dorjan Totraku, 29 vjeç, Izmir Gjetani, 24 vjeç dhe Idriz Gjetani, 20 vjeç, të tre banues në Bulqizë, të cilët u vunë në

Regjistrimet e maturantëve, universitetet zgjedhin më të mirët
  • 2018-09-04

Regjistrimet e maturantëve, universitetet zgjedhin më të mirët

Në vijim të raundit të parë të regjistrimeve në universitete, i cili përfundon më datë 12 shtator, maturantë po regjistrohen në degët ku janë shpallur fitues. Ndërsa fatlumët zgjedhin degën që i pëlqen më shumë mes disave ku janë fitues. Si rasti i Kristit, që falë mesatares 9

Arrestimi i Begos, Paloka: Balla pranoi miqësinë, por nuk dha dorëheqje!
  • 2018-08-21

Arrestimi i Begos, Paloka: Balla pranoi miqësinë, por nuk dha dorëheqje!

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka, në një deklaratë për mediat në selinë e Partisë Demokratike, i ka dhene pergjigje reagimit te deputetit socialist Taulant Balla i cili sot foli per here te pare per akuzat e demokrateve per lidhjet e tij me trafikantin me 5 emra Edmond Bego, i arrestuar ditet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama