Rezultate te kerkimit per termin: +Pare

Meta: total 1000 / total_found 119584 / time 0.045 / keyword[0] pare / docs[0] 119584 / hits[0] 193859 /
I jepet lamtumira Luan Hajdaragës, homazhe për nder të tij në Kuvend
  • 2018-07-31

I jepet lamtumira Luan Hajdaragës, homazhe për nder të tij në Kuvend

Luan Hajdaraga, një nga figurat më të shquara të Partisë Socialiste ndër vite, u nda dje nga jeta në moshën 69-vjeçare. Problemet shëndetësore dhe një ishemi e pësuar në 23 mars të këtij viti përkesqësuan gjendjen e Hajdaragës dhe sollën ndarjen e papritur nga jeta. Vdekja e ish-

Teatri, Balla akuza Metës: Mbështet lojën e opozitës, ligji rivotohet në shtator
  • 2018-07-27

Teatri, Balla akuza Metës: Mbështet lojën e opozitës, ligji rivotohet në shtator

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar, është shpallur edhe zyrtarisht i papranueshëm nga mazhoranca. Pas reagimit të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, i cili nuk e mohoi zhgënjimin nga akti i Metës dhe e thumboi duke thënë se

Restaurimi i kishës së Apostujve, debat mbi teknikën që po zbatohet
  • 2018-07-22

Restaurimi i kishës së Apostujve, debat mbi teknikën që po zbatohet

Kisha e Apostujve në Hoshtevë të Zagorisë , një prej monumenteve më të rrallë të kultit dhe artit të mesjetës që prej dekadash rrezikonte shembjen dhe humbjen e afreskëve ka filluar restaurimin. Por eksperte dhe banore kundërshtojnë teknikat qe po përdoren në restaurim. Ky debat ës

Ndreca vs Rroshi, shpërthen Bylykbashi: Nuk është vetting, por bandit-ing
  • 2018-07-15

Ndreca vs Rroshi, shpërthen Bylykbashi: Nuk është vetting, por bandit-ing

Dënimi me vetëm 60 ditë pune në komunitet i ish-kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Rroshi, është komentuar dhe kritikuar nëpërmjet një statusi të gjatë në rrjetet sociale nga deputeti demokrat Oerd Bylykbashi. Sipas tij me këtë vendim është rrëzuar një prej mekanizmave kryesorë t

Vasili: DASH paralajmëroi pastrim masiv të parave, kullat prova e qartë
  • 2018-07-14

Vasili: DASH paralajmëroi pastrim masiv të parave, kullat prova e qartë

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili thekson se Departamenti amerikan i Shtetit ka paralajmëruar vetëm disa javë më parë për pastrim masiv të parave. Sipas tij, kullat që po ndërtohen në Tiranë janë prova e qartë për inkriminimin e qe

Dhjetë parajsa të botës ku natyra jep spektakël (FOTO)
  • 2018-07-07

Dhjetë parajsa të botës ku natyra jep spektakël (FOTO)

Ujëvara, shkëmbinj, det i mrekullueshëm,këtu peizazhi është një kryevepër absolute Shumë nga këto vende janë kaq të bukura dhe interesante saqë janë shpallur Vende të Trashëgimisë Botërore të UNESKO-s: këto janë qoshet e botës ku natyra ka gëzuar me të vërtetë vizatimin e k

Fierza në kuotat maksimale, reshjet e qershorit shtuan prurjet
  • 2018-07-01

Fierza në kuotat maksimale, reshjet e qershorit shtuan prurjet

Liqeni i Fierzës ndodhet pranë kuotës maksimale për shkak të reshjeve gjatë muajit qershor. Prej katër muajsh ka qëndruar në 296 metra, me luhatje të pandjeshme plus-minus 50 centimetra ndërkohë që periudha mars-qershor ka qenë një ndër më optimalet për Koorporatën Elektroenergjit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama