Rezultate te kerkimit per termin: +Pare

Meta: total 1000 / total_found 119584 / time 0.044 / keyword[0] pare / docs[0] 119584 / hits[0] 193859 /
No Pic available
  • 2019-01-24

Margariti nga Vlora: Ismail Qemali, shtetari që zbuloi sekretin për një Shqipëri të përparuar

“Janë të shumtë liderat që udhëheqin, por shumë të rrallë ata që shkruajne historinë. Dhe ende me te rralle ata qe si Ismail Qemali, e permbysin historine per ta rishkruar” u shpreh Minisrrja e Kulturës, Elva Margariti nga Vlora. Ministrja e Kulturës mori pjesë në ceremonin

Dosja e 21 janarit, Rama paralajmëron arrestime të bujshme!
  • 2019-01-22

Dosja e 21 janarit, Rama paralajmëron arrestime të bujshme!

Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme plenare përveçse ironizoi opozitën, foli edhe për 4 të vrarët e 21 janarit duke bërë me faj opozitën aktuale për ngjarjen që tronditi Shqipërinë 8 vite më parë, kur ai drejtonte protestën kundër Sali Berishës në pushtet. Rama tha se 21 ja

Dosja e 21 janarit, kryeministri Rama paralajmëron arrestime të bujshme
  • 2019-01-21

Dosja e 21 janarit, kryeministri Rama paralajmëron arrestime të bujshme

Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme plenare përveçse ironizoi opozitën, foli edhe për 4 të vrarët e 21 janarit duke bërë me faj opozitën aktuale për ngjarjen që tronditi Shqipërinë 8 vite më parë, kur ai drejtonte protestën kundër Sali Berishës në pushtet. Rama tha se 21 ja

Mashtrime me rimbursimet e barnave, arrestohen dy farmacistë
  • 2019-01-18

Mashtrime me rimbursimet e barnave, arrestohen dy farmacistë

Dy farmacistë të dyshuar si të përfshirë në skemën e mashtrimit të rimbursimit, janë arrestuar nga policia.  Mbi faramacistët Petrit Skura dhe Gazmend Aliaj, rëndojnë akuzat e Mashtrimit kompjuterik dhe mashtrimit në subvencione. Ata janë ndaluar me urdhër të Prokurorit Ervin Karanx

Basha paralajmëron lirimin e Balilit: Ja pse i djeg Ramës e vërteta
  • 2019-01-15

Basha paralajmëron lirimin e Balilit: Ja pse i djeg Ramës e vërteta

Për të parën herë, kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar për dorëzimin e Klement Balilit në polici, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se është i përulur përballë baronëve të krimit, si i ashtëquajturi Eskobari i Ballkanit. Teksa shefi i qeverisë sulmoi opozitën, duke thënë se Balili

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake
  • 2019-01-13

Skandali në Pashaliman, ja armët që u vodhën në bazën ushtarake

Duket se është më e madhe në sasi lista e armëve të vjedhura në bazën ushtarake të Pashalimanit dy ditë më pare, duke shkaktuar kështu një skandal tek autoritetet e Forcave të Armatosura. Burime ushtarake bëjnë të ditura se bëhet fjalë për një arsenal të vërtetë armësh, nga

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj
  • 2019-01-10

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar atë në krye të Ministrisë së Jashtme.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama