Rezultate te kerkimit per termin: +Pare

Meta: total 1000 / total_found 119584 / time 0.045 / keyword[0] pare / docs[0] 119584 / hits[0] 193859 /
No Pic available
  • 2018-12-29

MUZIKA TALLAVA E PANDI LAÇOS

Nga: Diana Ziu Është turp të shkruash për kompozitorët dhe krijuesit në mënyrë të shëmtuar, hipokrite dhe një servilizëm, krah stafit drejtues të TVSH. Nuk kam dashur kësaj here të shkruaj për festivalin por u nisa nga shkrimi i z. Pandi Laço. Po citoj fjalët e shkruara prej tij.

Akordohet ndihma për efektiven Ina Nuka, i jepen 8 mln lekë
  • 2018-12-26

Akordohet ndihma për efektiven Ina Nuka, i jepen 8 mln lekë

Efektivja e repartit Shqiponja, Ina Nuka, e cila mbeti e plagosur nga një kapsollë në protestën e banorëve të Astirit përpara Kuvendit në 22 nëntor prej 3 ditësh gjendet në Tiranë, pasi u kthye nga Turqia ku kreu operacionin në dy gishtat e dorës së djathtë. Para tre ditësh kryemini

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë
  • 2018-12-23

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë

Ish-kryeministri Sali Berisha e mbylli javën me një postim të gjatë në Facebook, ku kritikon 3 ministra të qeverisë Rama për nismën e tyre ligjore që ndalon përfundimisht përdorimin e lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve gjatë festave të fundvitit. Me urdhër te Edvin Kristaq Frik

Dibra pa mjekë, bonusi 2.5 mln lekë nuk është pranuar nga specialistët
  • 2018-12-22

Dibra pa mjekë, bonusi 2.5 mln lekë nuk është pranuar nga specialistët

Të sëmuresh në zonat veriore shpëtimin e gjen vetëm në Tiranë, gjithmonë nëse problemi shëndetësor të premton të arrish deri në QSUT. Në spitalin rajonal të Peshkopisë, i cili duhet të mbulojë me shërbim shëndetësor të gjithë qarkun e Dibrës përfshirë Bulqizën dhe Burrel

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kreun e Gjykatës së Korçës
  • 2018-12-21

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kreun e Gjykatës së Korçës

Kreu i Gjykatës së Korçës, Admir Belishta nuk e ka kaluar testin e Vetingut. Sot KPK ka vendosur shkarkimin e tij nga detyra, nderkohe qe pak dite me pare ishte përballë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në kuadër të rivlerësimit kalimtar. Karriera e gjyqtarit u vu në dyshim, teksa

DY LETRA PËR KOSOVËN
  • 2018-12-20

DY LETRA PËR KOSOVËN

Nga Fadil LEPAJA Kosovës i kanë ardhë dy letra. Dikur letrat ishin mënyra kryesore e komunikimit, në largësi. Qytetarët, apo më mirë me thanë populli, se qytetarë nuk kishte asokohe, shumica ishin analfabet. Prandaj, askush nuk u shkruante letër njerëzve të thjesht, përpos kur shteti

No Pic available
  • 2018-12-19

Ali Demi, muajt e fundit të jetës së një heroi (FOTO)

Ali Demi, (1918-1943) ky bir i Çamërisë martire, ishte një nga heronjtë që spikati në luftën për çlirimit të Shqipërisë nga zgjedha fashiste, për krijimin e një Shqipërie të lirë, republikane e demokratiike. I ikur për studime që fëmijë në Konviktin Çamëria të Sarandës, m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama