Rezultate te kerkimit per termin: +Pare

Meta: total 1000 / total_found 119584 / time 0.044 / keyword[0] pare / docs[0] 119584 / hits[0] 193859 /
PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës
  • 2018-12-14

PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës

Me një vendim surprizë, Partia Demokratike do të votojë nesër për Këshillin e ri Kombëtar, në kuadër të një procesi që do ti hapë rrugë ristrukturimit në bazë, duke zgjedhur Kryesinë, sekretariatet dhe nënkryetarët. Janë rreth 7500 delegat të Kuvendit Kombëtar që do të votoj

Konstituimi i KLP, Arta Marku: Gur themeli për sistemin e drejtësisë së re
  • 2018-12-11

Konstituimi i KLP, Arta Marku: Gur themeli për sistemin e drejtësisë së re

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, një nga organet e reja sipas reformës në drejtësi është ngritur sot pasi në një mbledhje maratonë janë zgjedhur 11 anëtarët. Themelimin e këtij institucioni e ka përshëndetur edhe kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, duke e quajtur gur themel

No Pic available
  • 2018-12-11

Pas Ramës, Muka i përvishet Kryemadhit: Doktoraturë me plagjiaturë

Pas përplasjeve me kryeministrin Edi Rama, ku e sfidoi duke i kërkuar publikimin e doktoraturës që e ka plagjiaturë dhe u përdorën termat larvë politike e bastard me shenja psikopatie, ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka goditur një tjetër gjigand të politikës shqiptare. Në mbrëm

No Pic available
  • 2018-12-06

Tepelenasi i dha fjalën Veliajt, vazhdojnë shembjet vullnetare te Astiri (Video)

Mëngjesin e sotëm, kryebashkiaku Veliaj konsumoi një kafe me komunitetin e banoreve te ardhur nga Tepelena, Skrapari dhe Korça, te cilët i premtuan se do t’i boshatisin dhe prishin vete objektet qe kane ndërtuar pa leje te zona e “Astirit”. Banoret i shprehën mbështetjen e

Shkrimtari i njohur: Shqiptari u ther si qen, shteti smund të heshtë
  • 2018-12-03

Shkrimtari i njohur: Shqiptari u ther si qen, shteti smund të heshtë

Shkrimtarit Gazmend Kapllani, në një shënim në Facebook, i është drejtuar Janullatos-it, pas vrasjes së shqiptarit në Korfuz. Personalisht jam kërcënuar shpesh nga fashistet në Greqi dhe ishte një nga shkaqet kryesore që me beri të ikja nga Greqia. Kjo nuk është as vrasja e pare e nj

Çmenden vajzat, 23 vjeçarja me 154 km/h në Tiranë-Durrës (VIDEO)
  • 2018-12-02

Çmenden vajzat, 23 vjeçarja me 154 km/h në Tiranë-Durrës (VIDEO)

Policia Rrugore në Tiranë ka vijuar edhe mbrëmjen e djeshme kontrollet në akset kryesore, duke konstatuar një sërë shkeljesh nga drejtuesit e mjeteve. Në autostradën Tiranë-Durrës janë kryer kontrolle me Radar për të parandaluar aksidentet rrugore të shkaktuara prej shpejtësisë tej

FESTA E FLAMURIT, TIRANA MUNGON NË LONDËR
  • 2018-11-28

FESTA E FLAMURIT, TIRANA MUNGON NË LONDËR

Nga Petrit KUÇANA Duken të panumërta ftesat që vijnë nga Skocia apo nga qytetet e tjera të Britanisë për të kulmuar në metropolin Britanik, në Londër ku Festa e Flamurit mbetet përbashkuese.  Dhjetëra grupe fëmijësh dhe të rinjsh janë përgatitur për të performuar dhe gjithçka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama