Rezultate te kerkimit per termin: +Pare

Meta: total 1000 / total_found 119584 / time 0.044 / keyword[0] pare / docs[0] 119584 / hits[0] 193859 /
Lleshi, Meta: Vendimi, brenda afateve Kushtetuese; Rama: Do ngjisim krisjet!
  • 2018-11-10

Lleshi, Meta: Vendimi, brenda afateve Kushtetuese; Rama: Do ngjisim krisjet!

Zyra e Presidencës ka dhënë një sqarim në lidhje me kërkesën që Kryeministri Edi Rama ridërgoi dje për dekretimin e Sandër Lleshit. Në njoftim zyrtar të Presidencës thuhet se Ilir Meta ka nisur procesin e bashkëpunimit me institucionet përgjegjëse për të marrë përgjigje të qart

No Pic available
  • 2018-11-08

Rikthehet Zhizel në kujtim të mjeshtrit Agron Aliaj

Zhizel një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti Zhizel u vendos për herë të pare në skenën shqiptare, në dhjetor të vitit 1988 nga koreografi, Aliaj.  Rikthehet në vitin 201

Përplasja qeveri-president, Spiropali: Duan ta kthejnë në krizë të reformës në drejtësi
  • 2018-11-07

Përplasja qeveri-president, Spiropali: Duan ta kthejnë në krizë të reformës në drejtësi

Mosdekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, i ka trazuar sërish ujërat e politikës në Shqipëri. Kjo temë është trajtuar edhe në studion e Top Show, ku pjesë e panelit ka qenë edhe deputetja PS, Elisa Spiropali. Teksa thekson se mazhoranca do të përdorë të gjitha mjetet

VËRTET, DY DELE BËJNË TREQIND PARE?
  • 2018-11-01

VËRTET, DY DELE BËJNË TREQIND PARE?

Nga Fadil LEPAJA Ai që e njeh kulturën tonë politike do të e kapë menjëherë idenë e këtij shkrimi. Kemi të bëjmë,pra, me një dilemë, krejtësisht politike. Nga një libër shkollor, aq më tepër nga muzika, nuk kemi pritur probleme publike, por ja që na ndodhi. Si të jetë publike,

Sa serioz është infeksioni i rrugëve respiratore tek fëmijët?
  • 2018-10-26

Sa serioz është infeksioni i rrugëve respiratore tek fëmijët?

Infeksioni i rrugëve të sipërme respiratore që në gjuhën e përditshme jemi mësuar ta quajmë të ftohtit është sëmundja më e shpeshtë që prek fëmijët.  Po të llogarisim që në dy vitet e para të jetës një fëmijë preket 8-10 herë nga këto infeksione është e lehtë të kupt

No Pic available
  • 2018-10-20

Rimbaud, ky gjeni!

Arthur Rimbaud, (Rembo), u shfaq vonë në botën e poezisë dhe të kulturës shqiptare. Ai erdhi me vargje tronditëse, vezulluese e magjike. Dhe sapo u shfaq, atë e njohën se ky poet vinte nga universi i gjenisë. E përqafuan njëherësh. E kthyen në mit. Në vitet 20-30 të shekullit të k

Një dashuri e madhe për një botë të largët dhe të afërt shqiptare
  • 2018-10-18

Një dashuri e madhe për një botë të largët dhe të afërt shqiptare

Kur e kisha pyetur një ditë poeteshën Venus Khury-Ghata se kur kishte filluar të shkruante, ajo më tregoi një histori të dhimbshme, pasi ajo e adhuroi poezinë kur një nga vëllezërit e saj më të mëdhenj shkruante poezi. Dhe një ditë, ai ishte nisur drejt Francës që të bëhej i njoh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama