Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
Transformimi i pabesueshëm i ish-fabrikës së miellit në Fier
  • 2018-11-17

Transformimi i pabesueshëm i ish-fabrikës së miellit në Fier

Pas rehabilitimit, ish-fabrika e miellit në Fier u kthye në një kompleks arkitektural tërësisht në shërbim të qytetarëve, duke u tjetërsuar nga simboli i portës së industrializimit në Fier, në një godinë që ruan origjinalitetin historik dhe kulturor të qytetit dhe më gjerë. Në n

Zbuloni parqet kombëtare më të bukura në Europë (FOTO)
  • 2018-10-31

Zbuloni parqet kombëtare më të bukura në Europë (FOTO)

Vendet ku peizazhet krijojnë kryeveprat e bukurisë, të gjitha për tu eksploruar Disa janë në vende të paarritshme dhe të vështira për t’u arritur, të tjerët janë patjetër më afër dorës së njeriut: në çdo rast, natyra këtu krijon kryevepra të vërteta, të gjitha që duhet

Liqenit i shtohet toka e Gardës, PD: E duan për kulla; Kundërpërgjigjet Veliaj
  • 2018-10-21

Liqenit i shtohet toka e Gardës, PD: E duan për kulla; Kundërpërgjigjet Veliaj

Partia Demokratike akuzon Bashkinë e Tiranës për betonizim të parkut kombëtar pranë liqenit artificial. Sipas Jamarbër Malltezit në sipërfaqen e Gardës së Republikës do të ketë ndërtime gjë e cila i ka detyruar të mbajnë sekret planin rregullues të Tiranës deri pas zgjedhjeve lok

No Pic available
  • 2018-10-17

Shqipëria 60 vjet në UNESCO

60 vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në UNESCO kulmoi sot me një aktivitet në Tiranë, ku u evidentua puna kolosale e bërë ndër vite për të mbrojtur dhe promovuar vlerat e trashëgimisë tonë kulturore. Mes tre ministrave të tjerë; Nikolla, Klosi dhe Bushati, si dhe ambasadorëve

Tirana mirëpret finalet e Kampionatit Europian në Volejboll për Femra
  • 2018-09-10

Tirana mirëpret finalet e Kampionatit Europian në Volejboll për Femra

Kompleksi modern i Parkut Olimpik të Tiranës priti për herë të parë në Shqipëri, një event të përmasave të mëdha, siç janë Finalet e Europianit në Volejboll për Femra (U19). Ndeshjen finale Itali-Rusi, e cila u zhvillua mbrëmë, e ndoqi edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erio

PD: Veliaj hesht për betonizimin e zonës së Liqenit
  • 2018-09-05

PD: Veliaj hesht për betonizimin e zonës së Liqenit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka hedhur akuza ndaj kreut të Bashkisë Tiranë, në lidhje me Parkun e Liqenit. Sipas Zhupajt, plani i Veliajt për Parkun është betonizimi dhe ndërtimi i kullave, duke kërkuar nga ky i fundit që të japë sqarime për videon e publikuar tre dit

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë
  • 2018-08-18

Ja përse verën e ardhshme të gjithë italianët do vizitojnë Shqipërinë

Ashtu siç është bërë traditë, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën në këtë fundjave me diell, duke postuar në Facebook një reportazh dedikuar Shqipërisë turistike. Shkrimi këtë herë është botuar nga agi.it, një sait italian, që rendit të gjitha arsyet përse verën e ardhshme