Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
No Pic available
  • 2017-08-01

Emergjencë zjarresh, 5 vatra në të gjithë vendin

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë konstatuar 5 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 56 punonjës zjarrfikës, 6 automjete, 40 forca ushtarake, si dhe helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile, janë duke

No Pic available
  • 2017-08-01

Llogara Air Games ndërpret fluturimet për shkak të zjarreve

Për shkak të Emergjencave Civile dhe zjarreve që kanë përfshirë vendin janë ndërprerë fluturimet në Llogara Air Games. Flakët që kanë përfshirë Majën e Qorres në afërsi të Parkut Kombëtar të Llogarasë dhe ndërhyrja me helikopter ka bërë që këto fluturime të anulohen. Llog

No Pic available
  • 2017-07-31

Reduktohen zjarret në Shqipëri, pesë vatra në të gjithë vendin

Zjarret vijojnë të jenë ende prezente në disa zona të vendit. Sipas Emergjencave Civile gjatë 24 orëve të fundit deri në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm jane konstatuar 5 vatra zjarri ne pyje e kullota. Ndërkohë Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur situatën në mo

No Pic available
  • 2017-07-31

Berat, nxënësit punojnë si roje mjedisi në Tomorr

Nxënës shkolle në Berat kanë marrë detyrën e rojeve mjedisore në malin e Tomorrit në Berat. Për disa orë ata mësuan të gjithë detyrat që ka një rangers për mbrojtjen e natyrës së egër dhe pasurive natyrore, në ditën ndërkombëtare të rojeve të mjedisit. Aktiviteti me mbështe

No Pic available
  • 2017-07-27

Veliaj në Dajt: Parku duhet ti kalojë në administrim Bashkisë Tiranë

Për të gjithë ata që ajnë të apasionuar ps sporteve të aventurës do ta kenë tashmë një mundësi për ta ushtruar atë fare pak kilomtra larg tirnës, në malin e dajtit. Gjatë ceremonisë së inaugurimit, kreu i bashkisë Tiranë tha se kjo është mënyrë për ti bërë qytetarët të

No Pic available
  • 2017-07-20

Kur mbretërit e xhunglës i ndjek i njëjti fat tragjik!

I biri i luani Cecil është vrarë nga gjuetarët e trofeve në Zimbabve, duke përmbushur të njëjtin fat si të babait të tij, i cili u vra në vitin 2015 ku pati reagime të shumta në rrjetet globale. Xanda, i cili ishte gjashtë vjeç dhe besonte se kishte lindur një numër të vogël këly

Pas dështimit në Trieste, Greqia i merr Shqipërisë projektet e Interreg
  • 2017-07-19

Pas dështimit në Trieste, Greqia i merr Shqipërisë projektet e Interreg

Janë 40 projekte që janë shpallur fituese në thirrjen e dytë të Programit Interreg IPA II Greqi Shqipëri 2014-2020 dhe lista e publikuar shënon dështimin e dytë të Shqipërisë në pak ditë  pas Samitit të Triestes. Referuar kësaj liste janë vetëm 3 nga 40 projektet që janë fituar