Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
No Pic available
  • 2017-07-11

Veliaj: Parku Qendror te Bulevardi i Ri 6 herë më i madh se Parku Rinia

Në zbatim të Planit të Përgjithshëm Vendor, i cili e parashikon Tiranën si një qytet me disa qendra policentrike, një ekip i arkitektëve të Universitetit të Harvardit, të cilët po bashkëpunojnë me studentë vendas, prezantuan sot 3 projekte konkrete të cilat do të marrin jetë në k

No Pic available
  • 2017-07-11

Arkitektët e Harvard-it prezantojnë 3 projektet që ndryshojnë kryeqytetin

Në zbatim të Planit të Përgjithshëm Vendor, i cili e parashikon Tiranën si një qytet me disa qendra policentrike, një ekip i arkitektëve të Universitetit të Harvard-it, të cilët po bashkëpunojnë me studentë vendas, prezantuan sot 3 projekte konkrete që do të marrin jetë në kryeqy

No Pic available
  • 2017-07-11

Veliaj: Parku Qendror te Bulevardi i Ri, 6 herë më i madh se Rinia

Arkitektë të Harvadit në bashkëpunim me studentë shqiptrarë po hartojnë tre projekte të reja për Tiranën. Gjatë prezantimit të tyre, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se pret që projektet të shkaktojnë debate, siç ndodh me të gjitha punët e Bashkisë, por në fun

Veliaj prezanton projektet që ndryshojnë Tiranën
  • 2017-07-11

Veliaj prezanton projektet që ndryshojnë Tiranën

Në zbatim të Planit të Përgjithshëm Vendor, i cili e parashikon Tiranën si një qytet me disa qendra policentrike, një ekip i arkitektëve të Universitetit të Harvard-it, të cilët po bashkëpunojnë me studentë vendas, prezantuan sot 3 projekte konkrete të cilat do të marrin jetë në

No Pic available
  • 2017-07-06

Ishujt e Ksamilit mbushen me rërë për plazhe të reja, Tare: E pa lejueshme

Vija bregdetare e Ksamilit ka veçantinë se nuk është e mbushur me ndërtime apo lokale si pjesa tjetër e vijës bregdetare të vendit. Mirëpo, një gjë e tillë ka nisur të dëmtohet nga disa biznese që kërkojnë të përfitojnë hapësira më të mëdha plazhimi, duke hedhur materiale e s

No Pic available
  • 2017-06-24

Tre fëmijë humbin jetën në pishinën e elektrizuar

Tre fëmijë dhe dy të rritur që u përpoqën t’i shpëtojnë, kanë humbur jetën pasi kanë rënë në kontakt me rrymën në një park ujor në Turqinë veri-perëndimore. Incidenti ndodhi në qytetin e Akyazi-t në provincën Sakarya, 100 km në lindje të Stambollit. Menaxheri i parkut

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme
  • 2017-06-13

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme

Forumi i Sipërmarrjes Shqiptare, pas konsultimeve të vazhdueshme me të gjitha organizatat e biznesit, ka hartuar një platformë ekonomike, e cila iu adresohet të gjitha forcave politike dhe ku përfaqësohen interesat e sipërmarrjes private në Shqipëri. Kjo platformë ekonomike, e propozuar