Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
Sot Dita e Verës, aktivitete dhe atmosferë festive në Tiranë e Elbasan
  • 2017-03-14

Sot Dita e Verës, aktivitete dhe atmosferë festive në Tiranë e Elbasan

Ashtu si është bërë traditë, edhe pse është një festë pagane dhe që e ka epiqendrën në Elbasan, Dita e Verës festohet sot në të gjithë Shqipërinë. Festime janë organizuar në Tiranë, ku Rama dhe Veliaj do të bëjnë inaugurimin e Pazarit të Ri. Aktivitetet në Tiranë fillojnë

Tirana feston Ditën e Verës, ja aktivitetet e bashkisë në kryeqytet
  • 2017-03-13

Tirana feston Ditën e Verës, ja aktivitetet e bashkisë në kryeqytet

Tirana do të festojë nesër më e bukur se kurrë, Ditën e Verës. Për këtë 14 Mars, Bashkia e Tiranës ka menduar një sërë aktivitetesh për të gjitha grupmoshat të shpërndara në gjashtë zona të ndryshme, të cilat do të nisin që në orët e para të ditës dhe do të përfundojnë

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen
  • 2017-03-13

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen

Tirana do të festojë nesër më e bukur se kurrë, Ditën e Verës. Për këtë 14 Mars, Bashkia e Tiranës ka menduar një sërë aktivitetesh për të gjitha grupmoshat të shpërndara në gjashtë zona të ndryshme, të cilat do të nisin që në orët e para të ditës dhe do të përfundo

No Pic available
  • 2017-03-10

Mars 97, Shaqir Vukaj: Urdhrat e Gazidedes kundër jugut

Dje gazeta “Dita” botoi pjesën e parë të kujtimeve të ish-ministrit të Mbrojtjes në vitin 1997, Shaqir Vukaj. Ishte dita e parë e tij si ministër dhe në vazhdim ai tregton tmerret që ka parë se kishin bërë paraardhësit e tij demokratë në ato zyra. Urdhrat e Bashkim Gazide

No Pic available
  • 2017-02-03

Sulmuesi në Luver thirri Allahu Ekber, qëllohet me disa plumba

Autoritetet franceze dyshojnë se personi që tentoi të hynte me forcë në Muzeun e Luvrit, synonte të ndërmerrte një sulm terrorist. Ai u qëllua pesë herë me plumba në pjesën e parkut ndërsa ndodhet në gjendje kritike për jetën. Mediat franceze thonë sipas prefektes së Parisit, se a

No Pic available
  • 2017-02-02

Veç Braçes, të tjerët heshtin para përplasjes Prokurori-ambasadë SHBA

Deputeti Erjon Braçe akuzon opozitën se kërkon të bëjë zhurmë për rrokopujën e madhe që ka përfshirë sistemin e drejtësisë në këtë vend. Ndërkohë që nuk bëzajnë për përplasjen më të rëndë që po ndodh aktualisht mes ambasadës së SHBA-së dhe prokurorisë. Në një momen

No Pic available
  • 2017-01-26

Përfundon investimi 620 mijë Euro i Parkut të Apolonisë

Është përmbyllur restaurimi i Parkut Arkeologjik të Apolonisë, me një fond total 620 mijë Euro të akorduara nga BE dhe Ministria e Kulturës. Drejtori i Parkut Marin Haxhimihali, shpjegon se përveç restaurimit të Manastirit të Shën Merisë, emblembës dhe këshillit të qytetit të lash