Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
Rama publikon pamje 360 gradë nga parku i Divjakës: I rilindur
  • 2018-08-17

Rama publikon pamje 360 gradë nga parku i Divjakës: I rilindur

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të premte, duke promovuar një zonë tjetër turistike. Ai ka nxjerrë pamje nga parku kombëtar i Divjakës. Me këto pamje 360 gradë të parkut të rilindur Kombëtar të Divjakës, ju uroj një ditë të mbarë, shkruan Rama. Në mënyrë të vazhdueshme

No Pic available
  • 2018-07-28

Veliaj: Pas 40 ditëve, Parlamenti do e kalojë sërish ligjin për Teatrin

Parkut të Madh të Liqenit do ti shtohet një kënd i ri rekreativ, për të gjitha moshat. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj theksoi se në një qytet ku fëmijët trajtohen me respekt dhe dashuri që në moshë të vogël, nesër bëhen qytetarë më të mirë. Një nga arsyet pse

Teatri, Balla akuza Metës: Mbështet lojën e opozitës, ligji rivotohet në shtator
  • 2018-07-27

Teatri, Balla akuza Metës: Mbështet lojën e opozitës, ligji rivotohet në shtator

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar, është shpallur edhe zyrtarisht i papranueshëm nga mazhoranca. Pas reagimit të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, i cili nuk e mohoi zhgënjimin nga akti i Metës dhe e thumboi duke thënë se

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)
  • 2018-07-19

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)

Nga Atlantiku në Detin Cantabrian: nuk është vetëm Mesdheu për pushime Iberike Spanja e zhytjeve nuk përfundon në bregdetin e mrekullueshëm jugor dhe Balear: mrekulli të tjera ju presin në mesin e plazheve vullkanike të ishujve Canary, shtrirjen e madhe të rërës me pamje nga Atlantiku

Rama publikon videon: Parku i rilindur i Divjakës
  • 2018-07-09

Rama publikon videon: Parku i rilindur i Divjakës

Kryeministri Edi Rama  e ka nisur ditën sot, duke publikuar pamje nga parku i Divjakës, një atraksion që sipas tij duke vizituar në këtë mes sezoni turistik. Rama thotë se parku është transformuar dhe po vizitohet gjithmonë e më shumë nga shqiptarë e të huaj. Me këto pamje magjepsë

Proteston kundër Trump mbi Statujën e Lirisë, arrestohet emigrantja
  • 2018-07-05

Proteston kundër Trump mbi Statujën e Lirisë, arrestohet emigrantja

Një grua u ngjit dje në Statujën e Lirisë në SHBA dhe u ul në bazën e monumentit, duke shkaktuar një kolaps të vërtetë, pasi policia i frikësohej një sulmi terrorist. Mijëra turistë u evakuuan nga Ishulli i Lirisë në New York Harbor të mërkurën gjatë një përpjekje të autorite

Opozita proteston sot, por Rama uron mirëmëngjes nga Korça! (Foto)
  • 2018-05-26

Opozita proteston sot, por Rama uron mirëmëngjes nga Korça! (Foto)

Mëngjesin e kësaj të shtune ai ka publikuar pamje nga muzeu i fëmijëve dhe salla e sporteve në Parkun Olimpik të Korçës. Me këto pamje të mbrëmshme të Muzeut të Fëmijëve dhe Sallës së Sporteve për Fëmijët në kantierin e Parkut Olimpik të Korçës, një tjetër shëmbëlltyr