Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
No Pic available
  • 2018-05-17

Turistët e huaj pushtojnë lulishten te Parku Europa (Foto)

Vetëm 10 ditë nga hapja e “Parkut Europa”, janë të shumtë qytetarët, por edhe turistët të cilët gjatë shëtitjes në sheshin Skënderbej, preferojnë që të ndalen për disa minuta çlodhjeje nën freskinë e pemëve të sapombjellja e cila i ngjan një oazi qetësie në qend

Veliaj dhe zyrtari i Komisionit Europian përurojnë Parkun e Europës
  • 2018-05-09

Veliaj dhe zyrtari i Komisionit Europian përurojnë Parkun e Europës

Dita e Europës në Tiranë u festua me përurimin e Parkut të Europës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Chrisitan Danielsson, Ambasadorja e BE Romana Vlahutin si dhe përfaqësues të vendeve anëtar

Kullë betoni 36 metra e lartë në Parkun Kombëtar të Karavastasë
  • 2018-05-08

Kullë betoni 36 metra e lartë në Parkun Kombëtar të Karavastasë

Parku Kombëtar i Karavastasë në Divjakë po bëhet me një kullë të lartë betoni prej 36 metrash. Kjo zonë, laguna dhe pylli në vitin 1995 është shpallur Park Kombëtar dhe aktualisht është në zonat e mbrojtura edhe nga konventat ndërkombëtare. Megjithatë Bashkia e Divjakës po zbato

Shembja e Teatrit, PD-LSI kundër votimit. Bashkia: E vërteta mbi truallin
  • 2018-04-26

Shembja e Teatrit, PD-LSI kundër votimit. Bashkia: E vërteta mbi truallin

Këshilltarët e djathtë të Këshillit Bashkiak të Tiranës kanë braktisur mbledhjen, duke deklaruar një marrëdhënie të kushtëzuar. Shkak sipas tyre, është bërë prania e 6 këshilltarëve bashkiakë të mazhorancës me mandate të rreme, të cilët synojnë të votojnë dy akte kriminal

140 pemë në përkujtim të punonjësit të Policisë i vrarë në krye të detyrës, Elham Elezi
  • 2018-04-07

140 pemë në përkujtim të punonjësit të Policisë i vrarë në krye të detyrës, Elham Elezi

Njëzetë vjet më parë, efektivi i RENEA-s, Elham Elezi humbi jetën në krye të detyrës në moshën 29 vjeçare. Sot, në kujtim të tij, por edhe të të gjithë efektivëve të policisë së shtetit, të cilët kanë sakrifikuar jetën për sigurinë e qytetarëve, mbollën 140 pemë të reja

5 HEC-e brenda Parkut Korab-Koritnik, shkatërrohet monumenti Gryka e Vanave
  • 2018-03-20

5 HEC-e brenda Parkut Korab-Koritnik, shkatërrohet monumenti Gryka e Vanave

Fiks Fare denoncoi shkatërrimin e monumentit natyror Gryka e Vanave në Kukës. Për vite me radhë, institucionet shtetërore, me vendime të dyshimta kanë dhënë leje koncesionare për HEC-e, leje mjedisore dhe në fund ndërtimi, brenda Parkut Natyror Korab-Koritnik. Deri më tani, në këtë

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë
  • 2018-03-14

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë

Tirana është bërë gati për të festuar Ditën e Verës. Në kryeqytet do të organizohen një sërë aktivitetesh festive nga Bashkia, të cilat nisin që herët dhe mbarojnë në mbrëmje vonë. PROGRAMI DITA E VERËS Ora 09:00   Muzikë me DJ tek Liqeni Artificial (hyrja e digës). Ora 10: