Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve
  • 2018-03-10

Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve

Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh që do të zgjasin gjatë gjithë ditës me rastin e Ditës së Verës. Parku i Liqenit Artificial pritet që të jetë një nga destinacionet kryesore të qytetarëve të Tiranës. Varka dhe kanoe për argëtim, aktivitete sportive, panair

Parku i Artit, Kumbaro nënshkruan marrëveshjen kulturore në Bari
  • 2018-03-08

Parku i Artit, Kumbaro nënshkruan marrëveshjen kulturore në Bari

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka nënshkruar në Bari marrëveshjen kulturore dhe ekonomike për realizimin e projektit artistik Shokë dhe ëngjëj, me Presidentin e Rajonit të Pulias, Michele Emiliano. Projekti, synon ndërtimin e Parkut të Artit në kopshtin e ish-Kinostudios për të k

Ndërtimet në Theth, kod gjerman për të unifikuar banesat
  • 2018-02-10

Ndërtimet në Theth, kod gjerman për të unifikuar banesat

Thethi është pjesë e Alpeve Shqiptare, Parkut më të Madh Kombëtar në vend, një zonë ku trysnia e turizmit nuk e ka frenuar dot ndërtimin, duke bërë që në shume raste të humbasë tradita. Bazuar mbi këtë traditë arkeologe dhe planifikues urbane shqiptare e gjermane kanë hartuar nj

Kopsht me selvi te Parku i Liqenit për të nderuar Dritëro Agollin
  • 2018-02-03

Kopsht me selvi te Parku i Liqenit për të nderuar Dritëro Agollin

Nga sot, në Parkun e Liqenit të Tiranës mund të gjeni edhe një kopsht me selvi, kushtuar shkrimtarit të madh shqiptar, Dritëro Agolli, i cili u nda nga jeta pikërisht një vit më parë, në 3 shkurt 2017. Në përvjetorin e parë të ndarjes së tij nga jeta, Bashkia e Tiranës në bashkëp

Ermal Mamaqi i bashkohet Veliajt për mbjelljen e pemëve (Foto)
  • 2018-01-30

Ermal Mamaqi i bashkohet Veliajt për mbjelljen e pemëve (Foto)

Fëmijët e shkollave të Tiranës janë aleatët më të mirë të nismës Dhuro një pemë, e cila do të kulmojë në 21 Mars, në Ditën Ndërkombëtare të Pyjeve. Rreth 100 nxënës të shkollave Montessori dhe Protagonistët iu bashkuan dje punonjësve të Bashkisë së Tiranës, për të mbj

Futbollisti i kombëtares, me talentet e rinj të kryeqytetit (Foto)
  • 2018-01-16

Futbollisti i kombëtares, me talentet e rinj të kryeqytetit (Foto)

Futbollistët e Kombëtares shqiptare kanë treguar se janë jo vetëm profesionistë në fushë, por edhe me zemër të madhe jashtë saj, duke shërbyer edhe si model për shumë të tjerë. Jahmir Hyka, i cili është një nga talentet më të mëdhenj të futbollit kryeqytetas, gjendet këto di

Mos ma prek Valbonën, organizatorët e protestës me hotele pa leje në park
  • 2017-12-14

Mos ma prek Valbonën, organizatorët e protestës me hotele pa leje në park

Organizatorët e protestave në mbrojtje të Parkut Kombëtar të Valbonës kanë ndërtuar vetë pa leje në këtë zonë. Nga një vëzhgim i Fiks Fare rezulton se në Valbonë janë ndërtuar disa biznese, hotele dhe bujtina, të cilat rezultojnë se janë pa leje. Pronarët e tyre pretendojnë