Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
Festat kombëtare, motoristë nga Shqipëria dhe Kosova bëhen bashkë
  • 2017-11-29

Festat kombëtare, motoristë nga Shqipëria dhe Kosova bëhen bashkë

Veliaj: Bashkimi më i madh është ai mes njerëzve; 105 vitet që kaluam, të na kthehen në mësime për të ardhmen Nën moton Rrugëtojmë nën një flamur, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Enduro Albania & Mc Eagles, mblodhën dje në Bulevardin e ri, me rastin e festës së Ditës

Denoncimi i Fiks Fare, gjobiten 12 gurore në malin e Tomorrit
  • 2017-11-19

Denoncimi i Fiks Fare, gjobiten 12 gurore në malin e Tomorrit

Skandali i denoncuar në Fiks Fare për guroret në malin e Tomorrit ka çuar atje vetë ministrin e Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi. Menjëherë dikasteri në fjalë ka gjobitur 12 subjektet që operojnë në këtë zonë dhe ka nisur procedurat për revokimin e liçencave të tyre. Masat jan

Fiks Fare / Guroret e mermerit shkatërrojnë Malin e Tomorit
  • 2017-11-15

Fiks Fare / Guroret e mermerit shkatërrojnë Malin e Tomorit

Fiks Fare denoncoi shkatërrimin e Malit të Tomorit nga guroret e mermerit, në afërsi të fshatit Mëlovë, në Skrapar. Banorët e pakët të këtij fshati ankohen për kushtet e vështira të jetesës si pasojë guroreve të mermerit, të cilat xhirojnë miliona euro. Ata pretendojnë se gurore

Vijon denoncimi i guroreve në Parkun Kombëtar të Tomorit
  • 2017-11-15

Vijon denoncimi i guroreve në Parkun Kombëtar të Tomorit

Fiks Fare vijoi denoncimin e shkatërrimit të Parkut Kombëtar të Malit të Tomorit. Lejet e dhëna për shfrytëzimin e pllakave të gurit janë dhënë në kundërshtim me ligjin, pasi janë në kufirin e parkut. Sipas ligjit, këto gurore duhet të jenë mbi 200 metra larg kufirit, por ato jan

No Pic available
  • 2017-11-02

Australi, ndalohet ngjitja në shkëmbin e famshëm Uluru

Ngjitja në shkëmbin ikonik të Australisë, Uluru, do të ndalohet nga tetori 2019. Bordi i parkut kombëtar Uluru Kata Tjuta, votoi në mënyrë unanime për ti dhënë fund ngjitjeve për shkak të çështjeve sensitive indigjene. Monoliti gjigant me ngjirë të kuqe në territorin verior ësht

R.I.P mortatoriumin e pyjeve, në Parqet Kombëtare vazhdon sëpata
  • 2017-10-31

R.I.P mortatoriumin e pyjeve, në Parqet Kombëtare vazhdon sëpata

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka përmbyllur së fundmi një raport për ekosistemin dhe situatën në Parkun Kombëtar të Prespës. Të dhënat e siguruara nga terreni kanë treguar se prerja e pyjeve në këtë park ka vijuar pa marrë parasysh se tashmë ka një moratorium mbi pyjet. Grupi i audi

No Pic available
  • 2017-10-11

PD: Të ndalohen punimet brenda Parkut të Butrintit, Prokuroria të nisë hetimet

Partia Demokratike ka reaguar sot për çështjen e ndërtimit brenda Parkut Arkeologjik të Butrinti. Përmes një deklarate të deputetes Albana Vokshi, PD i bën thirrje qeverisë të ndërpresë menjëherë ndërtimet brenda parkut, si dhe kërkon nga prokuroria të nisë hetimet. “PD i b