Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
No Pic available
  • 2017-10-11

Butrinti, Kumbaros i ikin dritat në komision!

Gjatë kohës që ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro po raportonte pranë komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik rreth një ndërtimi brenda parkut kombëtar të Butrintit, në komision fiken papritur dritat. Mungesa e energjisë zgjati pak sekonda, çka u shoqërua me shkelje sy

No Pic available
  • 2017-10-10

Epidemi ngordhjesh të hipopotamëve

Më shumë se 100 hipotamë janë gjetur të ngordhur në një park kombëtar të Namibisë, ndërsa autoritetet dyshojnë se antraksi mund të jetë fajtor. Kafshët besohet të kenë ngordhur të gjitha javën e fundit në parkun Kombëtar të Bwabwata, në veri-lindje të vendit. Një zyrtar i mi

Bjeshkët e Nemuna të Malit të Zi
  • 2017-10-06

Bjeshkët e Nemuna të Malit të Zi

Të njohur si Të Namuna në shqip dhe serbo-kroatisht, është e lehtë të kuptohet përse këto vargmale të padepërtueshme të Bjeshkëve të Nemuna (Prokletije) kanë marrë këtë emër. Majat ogurzeza, të bardha me akullnaja masive ende mbajnë mbetjet e lumenjve të mëdhenj akullnajorë.

No Pic available
  • 2017-10-02

A po ndërton Rama vilë në Butrint? Vjen reagimi nga Ministria e Kulturës: Ja çpo ndodh

Pas denoncimit të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha se po behën ndërtime në Butrint, ka reaguar Ministria e Kulturës. Berisha me anë të një statusi në “Facebook” shkruante: “Rama po nderton vile familjare brenda ne Butrint! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qyteta

Projektet për Tiranën dhe puna si kryebashkiak, intervista ndryshe e Veliajt
  • 2017-09-26

Projektet për Tiranën dhe puna si kryebashkiak, intervista ndryshe e Veliajt

Brenda dy viteve, një sërë projektesh të planifikuara nga ana e Bashkisë pritet që ta shndërrojnë Tiranën në një kryeqytet modern dhe gjithëpërfshirës. Kryetari I Bashkisë Erion Veliaj deklaron se do të ndërtohen dy terminalet në hyrje të Tiranës, transformimi i Piramidës si dhe

No Pic available
  • 2017-09-19

A po shkakton Koreja e Veriut një shpërthim të madh vullkanik?

Mali Paektu, i cili shtrihet në kufijtë e Koresë së Veriut dhe Kinës, është përgjegjës për një nga shpërthimet më katastrofike në historinë njerëzore dhe shkencëtarët kanë frikë se mund të shpërthejë përsëri. Zyrtarët në Kinë kanë mbyllur parkun kombëtar pranë vullkani

No Pic available
  • 2017-09-01

Ushtronte gjueti të paligjshme në Parkun e Prespës, arrestohet 54-vjeçari

Një 54-vjeçar nga Devolli është vënë në prangat e policisë pasi ka shkelur “Ligjin për Moratoriumin e Gjuetisë”, duke ushtruar gjueti të paligjshme në Parkun Kombëtar të Prespës. Në pranga u vu Ylli Zhuleku 54 vjeç, banues në fshatin Tren, ndërsa u procedua në gjendje