Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
Prespë, arrestohet 54-vjeçari për gjueti të paligjshme
  • 2017-09-01

Prespë, arrestohet 54-vjeçari për gjueti të paligjshme

Një 54-vjeçar nga Devolli është vënë në prangat e policisë pasi ka shkelur Ligjin për Moratoriumin e Gjuetisë, duke ushtruar gjueti të paligjshme në Parkun Kombëtar të Prespës. Në pranga u vu Ylli Zhuleku 54 vjeç, banues në fshatin Tren, ndërsa u procedua në gjendje të lirë Sh.

UNESCO detyron qeverinë të anulojë koncesionin në Shebenik-Jabllanicë
  • 2017-08-28

UNESCO detyron qeverinë të anulojë koncesionin në Shebenik-Jabllanicë

Ministria e Energjisë dhe Industrisë është detyruar të anulojë koncesionin për hidrocentralin Bushtrica 4 për shkak se kuota ku ishte parashikuar të ndërtohej ky HEC prekte Parkun Kombëtar Shebenik-Jabllanicë. Madje një nga nën zonat më të mbrojtura ajo e Rrajcës, që është futur

No Pic available
  • 2017-08-20

Tre vatra zjarri në qarkun e Dibrës, rrezikohet kurora e Lurës

Zjarret në mbarë vendin janë riaktivizuar duke rrezikuar sipërfaqe të mëdha pyjore. Pas vatrave të zjarrit në Farkë dhe Orosh të Mirditës, një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në Dibër, shumë pranë Parkut Kombëtar të Lurës. Zjarri, i cili vijon prej tre ditësh,i është of

Situata ndaj zjarreve, EC: Aktive vetëm 5 vatra
  • 2017-08-15

Situata ndaj zjarreve, EC: Aktive vetëm 5 vatra

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë konstatuar 5 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 56 punonjës zjarrfikës, 6 automjete, 40 forca ushtarake, si dhe helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile, janë duke mbajtu

No Pic available
  • 2017-08-15

Thyejnë rekord, 10.001 njerëz kërcejnë valle popullore në unison

Më shumë se 10.000 njerëz janë mbledhur të dielën për të thyer rekordin indonezin për realzimin e një valleje popullore në unison. Burra të veshur me kostume tradicionale të zeza dhe të verdha kërcyen vallen e Saman, e njohur si e “vallëzimi i një mijë duarve”. Kjo ësh

No Pic available
  • 2017-08-13

Reshjet shuajnë zjarret në Tiranë, por jo në Dropull e Vlorë

Reshjet e rëna gjatë natës kanë ndihmuar për të shuar plotësisht zjarret në disa zona por Emergjencat Civile raportojnë se janë ende 11 vatra aktive në disa qarqe të vendit. Kështu reshjet e shiut kanë shuar plotësisht vatrat e zjarrit në Malin e Derjes pranë fshatit Shëngjerg

Reshjet ndihmojnë në shuarjen vatrave të zjarrit
  • 2017-08-13

Reshjet ndihmojnë në shuarjen vatrave të zjarrit

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës, 23 automjete zjarrfikëse, 150 personel nga Forcat të Armatosura të Ushtrisë,