Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
No Pic available
  • 2017-08-11

Hapet tenderi 250 milionë euro për Rrugën e Arbrit, nga sot kompanitë paraqesin ofertën

Rruga e Arbrit do të ndërtohet me koncesion. Nga sot deri më 2 tetor, çdo kompani e interesuar mund të paraqesë ofertën për ndërtimin e pjesës së papërfunduar të rrugës që lidh Tiranën me Peshkopinë. Në faqen zyrtare të Prokurimeve Publike është shpallur oferta për rrugën

Trip Advisor: 8 liqene ku mund të kaloni pushimet në Europë, ndër to edhe Ohri
  • 2017-08-08

Trip Advisor: 8 liqene ku mund të kaloni pushimet në Europë, ndër to edhe Ohri

Planifikimi i pushimeve në Europë nuk është një sipërmarrje aspak e lehtë. Me kaq shumë destinacione që ofron ky kontinent zgjedhja nuk është aspak e lehtë, megjithatë ai plotëson dëshirat si të atyre që janë në kërkim të zbulimit të kulturave dhe të historive të shteteve

No Pic available
  • 2017-08-07

Shuhen 9 vatra zjarri në të gjithë vendin, në shumë të tjera nuk duhet dot

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri. Emergjencat Civile bëjnë me dije se po punohet për të mbajtur situatën në monitorim të vazhdueshëm. Shumë vatra tjera zjarri janë të gjithë vendin, për të cilët ndërhyrja është e vështirë për shkak

Situata e zjarreve, shuhen 9 vatra në të gjithë vendin
  • 2017-08-07

Situata e zjarreve, shuhen 9 vatra në të gjithë vendin

Situata e zjarreve vijon të jetë problematike në gjithë vendin, edhe gjatë ditës së sotme. Gjatë 24 orëve të fundit deri mesditën e së hënës, në të gjithë vendin janë shënuar nëntë vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar pu

No Pic available
  • 2017-08-06

Vazhdon lufta me zjarret, në ndihmë helikopterët dhe dy avionë grekë

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 7 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 84 punonjës zjarrfikës, 17 automjete zjarrfikëse, 90 personel nga Forcat të Armatosura të Ushtrisë, punonjës vullnetarë, të Pyj

Emergjencat civile: 7 vatra zjarri në gjithë vendin
  • 2017-08-06

Emergjencat civile: 7 vatra zjarri në gjithë vendin

Operacionet për shuarjen e zjarreve kanë vijuar edhe gjatë 24 orëve të fundit, me angazhimin e 84 punonjësve zjarrfikës, 17 automjeteve zjarrfikëse, 90 pjesëtarë nga Forcat e Armatosura, punonjës vullnetarë, si dhe punonjës të Drejtorisë së Pyjores dhe asaj të Zonave të Mbrojtura.

Emergjencat Civile: 15 vatra zjarri gjatë 24 orëve të fundit
  • 2017-08-05

Emergjencat Civile: 15 vatra zjarri gjatë 24 orëve të fundit

Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 125 punonjës zjarrfikës, 21 automjete zjarrfikëse, 160 personel nga Forcat të Armatosura të Ushtrisë, mbi 60 punonjës vullnetarë, të Pyjores, etj, të mbështetur dhe nga helikopterë. Për shuarjen e vatrave të rrezikshme të zjarrit