Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Komb

Meta: total 1000 / total_found 1503 / time 0.005 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] komb / docs[1] 155379 / hits[1] 300917 /
No Pic available
  • 2017-08-04

Vijojnë flakët në Llogara, kërkohet ndihmë nga Bashkimi Europian

Zjarret vazhdojnë të mbeten problem në vendin tonë. Sipas Emeregjencave Civile vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 15 vatra zjarri . Më problematike mbetet situata në fshatin Dukat, pranë Parkut Kombëtar të Logarasë, ku Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile kanë kë

No Pic available
  • 2017-08-04

Situata e zjarreve, 15 vatra të reja; vijojnë flakët në Llogora

Emergjencat civile bëjnë të ditur se vetëm në 24 orët e fundit ka pasur 15 vatra të reja zjarri, në Tiranë, Vlorë, Dibër, Elbasan, Shkodër, Fier, Berat e Lezhë. Janë angazhuar 24 makina zjarrfikëse, 109 forca zjarrfikëse, 20 punonjës të Gardës, 90 forca ushtarake, 11 forca pyjore

No Pic available
  • 2017-08-03

Emergjencat: Ndërhyrja e VIVA për të shpëtuar jetën e banorëve

Helikopteri i kompanisë VIVA si dhe stafi i kualifikuar kanë nisur herët në mëngjes operacionin për shuarjen e flakëve të rëna në malin e Dajtit. Prej orës 4 e 30 minuta dhe për rreth dy orë është punuar pa pushim për të vënë nën kontroll flakët që kanë kërcënuar zonën, duk

No Pic available
  • 2017-08-02

Luftë me zjarret, në malin e Dajtit rrezikohet teleferiku. Problem edhe Llogaraja

Gjatë 24 orëve të fundit deri në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm, janë shënuar 15 vatra zjarri në qarqet Shkodër, Tiranë, Vlorë, Korçë, Dibër, Durrës, Elbasan, Berat. Më problematik mbetet situata në Malin e Dajtit ku zjarri vijon, por duke u favorizuar edhe era dhe terreni mal

Rikthehen zjarret në vend, shënohen 15 vatra të reja
  • 2017-08-02

Rikthehen zjarret në vend, shënohen 15 vatra të reja

Në 24 orëve të fundit, deri në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm, janë shënuar 15 vatra zjarri në qarqet Shkodër, Tiranë, Vlorë, Korçë, Dibër, Durrës, Elbasan, Berat. Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur situatën në monitorim të vazhdueshëm në të gjithë ven

No Pic available
  • 2017-08-02

Në luftë me flakët në Llogara, ndërhyn helikopteri nga ajri

Zjarri i rënë prej 24 orësh ka djegur me dhjetra ha tokë në zonën e Dukatit duke rrezikuar edhe parkun kombëtar të Llogarasë Flakët kanë nisur rreth orës 22:30 të mbrëmjes së të martës dhe janë intensifikuar në orët në vazhdim. I gjithe reparti i zjarrifksës ka qenë gjithë na

No Pic available
  • 2017-08-01

Vijojnë zjarret, në Majën e Qorres po punohet me 2 helikopterë

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë konstatuar 5 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Më problematike mbetet situata në vendin e quajtur Maja e Qorres, në afërsi të Parkut Kombëtar të Llogarasë. Mëngjesin e sotëm po punohet me  2 helikopterë për të shuar z