Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.124Z

A ka interesa të pushtetit pas masakrës së Parkut Kombëtar?

Share Kreu i grupit të këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës, Aldrin Dalipi, tha se ata ende nuk kanë marrë një përgjigje nga kryebashkiaku Basha për masakrën në Parkun Kombëtar. Dalipi tha se Basha duhet të sqarojë nëse aty do ndërtohen pallate apo jo. Sikurse ju e dini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.783Z

Qeveria nuk miraton asnjë nga 9 projektet për hyrjen e Parkut të Liqenit Artificial

Projekti për hyrjen e Parkut të Liqenit, i cili ka ngjallur shumë debat ditët e fundit, nuk është miratur nga qeveria shqiptare. TemA mëson se asnjë nga 9 projektet  që u prezantuan ditën e djeshme, nuk ka përmbushur kushtet e konkursit për realizimin e hyrjes së Parkut Kombetar te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.229Z

Parku Kombetar Kanioni i Madh ne hapat e para si park miqesor klimatik

Parku kombetar  Kanioni i Madh ka marre masa per te edukuar  me praktikat e gjelbra me shume se kater milione vizitoret nga Shtetet e Bashkuara dhe gjithe bota qe shkojne ne park cdo vit.  Parku ka nje sistem per menaxhimin e mjedisit dhe ben pjese ne programin e Agjencise amerikane per Mbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.990Z

PD Veliaj nuk terhiqet ndjek interesin klientelist duke ndertuar brenda parkut te Liqenit

Transmetuar me 20022016 - 1153 Tirane 20 shkurt 2016 NOAal- Keshilltaret bashkiake demokrate denoncojne ndertimin e Bashkise se Tiranes duke e cilesuar si nje ndertim korruptiv dhe klientelist te kryebashkiakut Erion Veliajbr br Keshilltaret demokrate tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.868Z

AMC, 22 mije fidane bredhi ne Llogara

Mbi 22 mije fidane bredhi mbillen ne Parkun Kombetar te Llogarase, me mbeshtetjen e AMC, duke shtuar keshtu siperfaqen e gjelber te parkut dhe ndihmuar ne parandalimin e rreshqitjes se tokes. Pemet jane mbjelle ne nje siperfaqe prej 6.5 hektaresh te Parkut Kombetar dhe kompensojne ne nje shkalle te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.247Z

Butrinti, plani per ta shnderruar ne perle turistike

Qyteti antik i Butrintit, rreth 20 kilometra larg Sarandes, do te jete pjese e projektit "Menaxhimi i Integruar dhe Pastrimi i Zones Bregdetare". Perfshirja e qytetit antik ne kete projekt synon vec te tjerash qe i gjithe ekosistemi i zones te jete i vizitueshem nga turiste vendas dhe te huaj, te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Qeveria heq 100 milione leke nga arti ia jep Nene Terezes

Rishperndarja e fondeve per vitin 2010 shkon per ngritjen e parkut kombetar shqiptar Nene Tereza ne Kleveland Ohio SHBA dhe per mbeshtetjen e kulteve Ne rishperndarjen e fundit per fondin e vitit 2010 qeveria i heq 100 milione leke te vjetra artit dhe kultures te cilat shkojne si kontribut per ngri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama