Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.783Z

Qeveria nuk miraton asnjë nga 9 projektet për hyrjen e Parkut të Liqenit Artificial

Projekti për hyrjen e Parkut të Liqenit, i cili ka ngjallur shumë debat ditët e fundit, nuk është miratur nga qeveria shqiptare. TemA mëson se asnjë nga 9 projektet  që u prezantuan ditën e djeshme, nuk ka përmbushur kushtet e konkursit për realizimin e hyrjes së Parkut Kombetar te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.229Z

Parku Kombetar Kanioni i Madh ne hapat e para si park miqesor klimatik

Parku kombetar  Kanioni i Madh ka marre masa per te edukuar  me praktikat e gjelbra me shume se kater milione vizitoret nga Shtetet e Bashkuara dhe gjithe bota qe shkojne ne park cdo vit.  Parku ka nje sistem per menaxhimin e mjedisit dhe ben pjese ne programin e Agjencise amerikane per Mbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.990Z

PD Veliaj nuk terhiqet ndjek interesin klientelist duke ndertuar brenda parkut te Liqenit

Transmetuar me 20022016 - 1153 Tirane 20 shkurt 2016 NOAal- Keshilltaret bashkiake demokrate denoncojne ndertimin e Bashkise se Tiranes duke e cilesuar si nje ndertim korruptiv dhe klientelist te kryebashkiakut Erion Veliajbr br Keshilltaret demokrate tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.868Z

AMC, 22 mije fidane bredhi ne Llogara

Mbi 22 mije fidane bredhi mbillen ne Parkun Kombetar te Llogarase, me mbeshtetjen e AMC, duke shtuar keshtu siperfaqen e gjelber te parkut dhe ndihmuar ne parandalimin e rreshqitjes se tokes. Pemet jane mbjelle ne nje siperfaqe prej 6.5 hektaresh te Parkut Kombetar dhe kompensojne ne nje shkalle te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.247Z

Butrinti, plani per ta shnderruar ne perle turistike

Qyteti antik i Butrintit, rreth 20 kilometra larg Sarandes, do te jete pjese e projektit "Menaxhimi i Integruar dhe Pastrimi i Zones Bregdetare". Perfshirja e qytetit antik ne kete projekt synon vec te tjerash qe i gjithe ekosistemi i zones te jete i vizitueshem nga turiste vendas dhe te huaj, te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Qeveria heq 100 milione leke nga arti ia jep Nene Terezes

Rishperndarja e fondeve per vitin 2010 shkon per ngritjen e parkut kombetar shqiptar Nene Tereza ne Kleveland Ohio SHBA dhe per mbeshtetjen e kulteve Ne rishperndarjen e fundit per fondin e vitit 2010 qeveria i heq 100 milione leke te vjetra artit dhe kultures te cilat shkojne si kontribut per ngri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.218Z

Parku kombetar Ekolevizja kerkon informacion

Aktivistët e grupimit ‘Ekolëvizja’ depozituan pranë bashkisë së Tiranës, kërkesën për të marrë informacion mbi punimet që kanë nisur të kryhen tek Parku Kombëtar në kodrat e Liqenit Artificial. Dr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama