Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.868Z

AMC, 22 mije fidane bredhi ne Llogara

Mbi 22 mije fidane bredhi mbillen ne Parkun Kombetar te Llogarase, me mbeshtetjen e AMC, duke shtuar keshtu siperfaqen e gjelber te parkut dhe ndihmuar ne parandalimin e rreshqitjes se tokes. Pemet jane mbjelle ne nje siperfaqe prej 6.5 hektaresh te Parkut Kombetar dhe kompensojne ne nje shkalle te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.247Z

Butrinti, plani per ta shnderruar ne perle turistike

Qyteti antik i Butrintit, rreth 20 kilometra larg Sarandes, do te jete pjese e projektit "Menaxhimi i Integruar dhe Pastrimi i Zones Bregdetare". Perfshirja e qytetit antik ne kete projekt synon vec te tjerash qe i gjithe ekosistemi i zones te jete i vizitueshem nga turiste vendas dhe te huaj, te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Qeveria heq 100 milione leke nga arti ia jep Nene Terezes

Rishperndarja e fondeve per vitin 2010 shkon per ngritjen e parkut kombetar shqiptar Nene Tereza ne Kleveland Ohio SHBA dhe per mbeshtetjen e kulteve Ne rishperndarjen e fundit per fondin e vitit 2010 qeveria i heq 100 milione leke te vjetra artit dhe kultures te cilat shkojne si kontribut per ngri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.218Z

Parku kombetar Ekolevizja kerkon informacion

Aktivistët e grupimit ‘Ekolëvizja’ depozituan pranë bashkisë së Tiranës, kërkesën për të marrë informacion mbi punimet që kanë nisur të kryhen tek Parku Kombëtar në kodrat e Liqenit Artificial. Dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.332Z

Parku Kombetar proteste e ambientalisteve

Një grup ambientalistësh protestuan të premten ndaj punimeve që po kryen për zgjerimin e një segmenti të rrugës së Elbasanit pranë parkut të Liqenit Artificial të Tiranës. Ambjentalistët kërkojnë që puni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.267Z

Berisha mohon përgjegjësinë për ndërtimet te diga: Rama shtoi katet

I ftuar në emisionin "Oktapod" në Vizion Plus gjatë mbrëmjes së djeshme, Sali Berisha ka trajtuar edhe çështjen e ndërtimeve te diga e Liqenit në Tiranë, duke mohuar çdo përgjegjësi të tijën për dhënien e lejes. "Kerkesen per ate ndertim e ka sjelle Edi Rama te une. Kur e ka sjelle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.426Z

Prerja e pemeve ne Lure, masa per punonjesit

Pas fakteve te publikuara ne Top Channel mbi masakren qe po i behet Parkut Kombetar te Lures nga persona te lidhur me pushtetin lokal ne kete zone, grupi i punes i ngritur posacerisht nga Drejtoria e Sherbimit Pyjor ne Diber per te shqyrtuar situaten, pervec gjobave ka marre edhe vendime te ashpra n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama