Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.138Z

Qeveria heq 100 milione leke nga arti ia jep Nene Terezes

Rishperndarja e fondeve per vitin 2010 shkon per ngritjen e parkut kombetar shqiptar Nene Tereza ne Kleveland Ohio SHBA dhe per mbeshtetjen e kulteve Ne rishperndarjen e fundit per fondin e vitit 2010 qeveria i heq 100 milione leke te vjetra artit dhe kultures te cilat shkojne si kontribut per ngri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.218Z

Parku kombetar Ekolevizja kerkon informacion

Aktivistët e grupimit ‘Ekolëvizja’ depozituan pranë bashkisë së Tiranës, kërkesën për të marrë informacion mbi punimet që kanë nisur të kryhen tek Parku Kombëtar në kodrat e Liqenit Artificial. Dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.332Z

Parku Kombetar proteste e ambientalisteve

Një grup ambientalistësh protestuan të premten ndaj punimeve që po kryen për zgjerimin e një segmenti të rrugës së Elbasanit pranë parkut të Liqenit Artificial të Tiranës. Ambjentalistët kërkojnë që puni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.267Z

Berisha mohon përgjegjësinë për ndërtimet te diga: Rama shtoi katet

I ftuar në emisionin "Oktapod" në Vizion Plus gjatë mbrëmjes së djeshme, Sali Berisha ka trajtuar edhe çështjen e ndërtimeve te diga e Liqenit në Tiranë, duke mohuar çdo përgjegjësi të tijën për dhënien e lejes. "Kerkesen per ate ndertim e ka sjelle Edi Rama te une. Kur e ka sjelle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.426Z

Prerja e pemeve ne Lure, masa per punonjesit

Pas fakteve te publikuara ne Top Channel mbi masakren qe po i behet Parkut Kombetar te Lures nga persona te lidhur me pushtetin lokal ne kete zone, grupi i punes i ngritur posacerisht nga Drejtoria e Sherbimit Pyjor ne Diber per te shqyrtuar situaten, pervec gjobave ka marre edhe vendime te ashpra n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.269Z

Çfarë po ndodh me Parkun Kombëtar?

Share Prej rreth dhjetë ditësh në një pjesë e Parkut të Tiranës po ndërhyhet me prerjen tërësore të pemëve shumëvjeçare (pisha, rrepe, eukalipte, etj, 30-70 vjeçare). Ky proces ka përfshirë gjithë zonën e Parkut përgjatë rrugës së Elbasanit, që prej Fakultetit të Ekonomis�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.367Z

Vjedhesit tentojne monumentet e kultures

Xhemil Beharaj Parku Arkeologjik Kombetar "Apolonia", ne rrethin e Fierit, eshte tentuar te vidhet mbremjen duke u gdhire dita e djeshme. Persona ende te paidentifikuar kane tentuar te shkulin disa kolona antike te shekujve IV-III para Krishtit. Ne pamundesi per te kryer transportin e tyre, vjedhesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama