Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.653Z

Rivitalizimi i parkut te Lures

brbrPrej vitesh Lura vuan nga degradimi i pyjeve por nje grup te rinjsh synojne qe te shpetojne Parkun Kombetar Me shume se 200 nxenes te shkollave te mesme ne Diber Mat Rreshen dhe Bulqize i jane bashkuar aksionit te nisur ne zonen e Liqenit te Madh per pastrimin e tij Agjencia per Zhvillim Rajon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.803Z

TemA TV/ Gardhi i Kryeministrisë i dhurohet Parkut Kombëtar të Butrintit (VIDEO)

Gardhi prej hekuri, i cili rrethonte ndërtesën e Kryeministrisë iu dhurua sot Parkut Kombëtar të Butrintit. Ky është vendimi nr. 4 i qeverisë Rama, i cili kthen vëmendjen nga qendra arkeologjike më e njohur e Shqipërisë. Megjithëse simbolik, ky gjest në fakt është mj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.592Z

Promovimi i parkut te Shebenikut

brbrDita e Parkut Kombetar te Shebenikut ka mbledhur bashke kete vit qindra njerez te cilet kane marre pjese ne aktivitetin e organizuar per promovimin e bukurive natyrore Ministri i Financave Shkelqim Cani ka cilesuar kete zone me potenciale te medha per zhvillimin e turizmit Ai ka premtuar se do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.258Z

Reuters, reportazh per faunen e parkut kombetar te Divjakes

Agjencia e njohur e lajmeve Reuters i kushton nje reportazh faunes ne Shqiperi, duke u fokusuar ne Parkun Kombetar te Divjakes. Ne reportazh permendet iniciativa e nje shoqate gjuetie nga Lushnja, per te risjelle speciet e zhdukura ne Parkun Kombetar te Divjakes. Me moton "Fauna ne rrezik", kjo shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.335Z

Demtuan Parkun Kombetar 8 persona nen hetim

p styletext-align justifyTete persona midis te cileve tre punonjes te Inspektoratit te Pyjeve dhe Kullotave do te procedohen penalisht per prerje te paligjshme drush dhe per shperdorim detyre ne Parkun Kombetar te Divjakesp p styletext-align justifySipas policise se Lushnjes per shperdorim detyre u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.331Z

Arvizu inkurajon protestën kundër Bashës për prerjen e Parkut Kombëtar

Share Një grup aktivistësh të shoqërisë civile u takuan me ambasadorin e SHBA në Tiranë, Aleksandër Arvizu, gjatë prezantimit të iniciativës së tij Vepro Tani. Ata i shpjeguan ambasadorit se prej rreth dhjetë ditësh në një pjesë e Parkut të Tiranës po ndërhyhet me prerjen tër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.072Z

Rama: Pas 28 qershorit, Parku Kombetar, pamje te re

Kryetari i bashkise, Edi Rama, gjate fillimit te mbjelljes se 500 mije peme mimoza ne Parkun Kombetar te Tiranes ka premtuar se mbas 28 qershorit ky park do te kete teresisht nje tjeter pamje. "Keto peme qe po mbillen jane pergjigjja jone per akuzat dhe shpifjet lidhur me te ardhmen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama