Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.927Z

Ministria e Mjedisit mbyll 14 gurore ne Dajt

Asnje gurore nuk do te licencohet me ne Parkun Kombetar te malit te Dajtit. Ministri i Mjedisit, Lufter Xhuveli, komunikoi urdhrin per mosdhenien e asnje leje te re mjedisore pas zgjerimit te hapesires se mbrojtur te ketij parku. Te 14 subjektet qe kryejne aktivitet aktualisht, kane afat deri ne qer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.149Z

Priten pishat ne Parkun Kombetar te Viroit

Pishat 50 vjecare te Parkut te Viroit ne Gjirokaster. 20 nga to paten fat te keq. Qiramarresi i hapsires ketu ne Çepo iu vuri sepaten. Kjo masaker erdhi si pasoje e konfliktit per kufirin midis komunes Çepo dhe Bashkise se Gjirokastres.  Meqe ende nuk dihet se ku fillon territory

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.705Z

Rajmond Kola Si do te mbrohet Butrinti

I emeruar vetem pak jave me pare ne krye te Parkut Kombetar te Butrintit Rajmond Kola ka nje plan te vetin te menaxhimit. Se pari ai i meshon idese se Butrinti nuk eshte vetem dhe thjesht per turistet por duhet te administrohet ngushte me komunitetet rreth tij per te kaluar me tej ne persosjen e te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.993Z

Vazhdon dhunimi i nekropolit te Apolonise

Pas grabitjes, tashme Parku Arkeologjik Kombetar i Apolonise ne Fier po shfrytezohet per marrje materialesh inerte. Ndersa ka qene fenomen i shfaqur dite me pare, mbremjen e djeshme eshte shenuar demtimi me i madh me pasoja te renda. Persona ende te paidentifikuar kane arritur te nderhyjne deri dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.988Z

Shkaterrohet e vidhet nekropoli i Apolonise

Parku Arkeologjik i Apolonise ne Fier eshte bere serish pre e grabitesve si dhe e bastisjeve. Pas shkaterrimit, disa jave me pare te nje pjese te mire te tij ne shetitores si dhe prerjes se telave te telekomunikacionit e energjise, ka qene nekropoli ai qe kesaj radhe eshte kthyer ne objekt te lakmua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.561Z

Kryeministri italian Silvio Berluskoni dhe delegacioni qe e shoqeronte ate ne kuadrin e vizites ne Shqiperi mberriten ne qytetin Antik te Butrintit rreth ores 14:00 ne shoqerine e Kryeministrit shqip

Kryeministri italian Silvio Berluskoni dhe delegacioni qe e shoqeronte ate ne kuadrin e vizites ne Shqiperi mberriten ne qytetin Antik te Butrintit rreth ores 14:00 ne shoqerine e Kryeministrit shqiptar Fatos Nano. Ne porten e hyrjes se qytetit Antik te Butrintit, kryeministrave Nano dhe Berluskon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.288Z

Rama per parkun e Divjakes

brbrTeksa aksioni i INUK po cliron vijen bregdetare te Durresit kryeministri Edi Rama ka njoftuar nje tjeter nisem kete radhe per te ndryshuar zonen e Divjakes Ne nje postim ne twitter shefi i qeverise shkruan pas rehabilitimit te rrugeve natyrale te parkut kombetar te Divjakes jane 50 km per kembes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama