Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.335Z

Demtuan Parkun Kombetar 8 persona nen hetim

p styletext-align justifyTete persona midis te cileve tre punonjes te Inspektoratit te Pyjeve dhe Kullotave do te procedohen penalisht per prerje te paligjshme drush dhe per shperdorim detyre ne Parkun Kombetar te Divjakesp p styletext-align justifySipas policise se Lushnjes per shperdorim detyre u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.331Z

Arvizu inkurajon protestën kundër Bashës për prerjen e Parkut Kombëtar

Share Një grup aktivistësh të shoqërisë civile u takuan me ambasadorin e SHBA në Tiranë, Aleksandër Arvizu, gjatë prezantimit të iniciativës së tij Vepro Tani. Ata i shpjeguan ambasadorit se prej rreth dhjetë ditësh në një pjesë e Parkut të Tiranës po ndërhyhet me prerjen tër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.072Z

Rama: Pas 28 qershorit, Parku Kombetar, pamje te re

Kryetari i bashkise, Edi Rama, gjate fillimit te mbjelljes se 500 mije peme mimoza ne Parkun Kombetar te Tiranes ka premtuar se mbas 28 qershorit ky park do te kete teresisht nje tjeter pamje. "Keto peme qe po mbillen jane pergjigjja jone per akuzat dhe shpifjet lidhur me te ardhmen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.762Z

Nis procesi i rehabilitimit te Parkut Kombetar te Llogarase

Ministri i Mjedisit Lefter Koka gjate insepektimit te punimeve Nis procesi i rehabilitimit të sipërfaqes së shpyllëzuar dhe të dëmtuar në Parkun Kombëtar të Llogarasë. Ministri i Mjedisit Lefter Koka gjate insepektimit te punimeve tha, se për h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.066Z

Ministria reagon per shkaterrimin e parkut te Lures

Ministria e Mjedisit ka reaguar menjehere pas publikimit ne Top Channel te fakteve mbi prerjen e paligjshme qe po i behet pyjeve ne parkun kombetar te Lures, mes tyre edhe njerez te lidhur me pushtetin lokal ne kete zone. Nje grup pune i kryesuar nga drejtori i sherbimit pyjor Diber, esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.124Z

A ka interesa të pushtetit pas masakrës së Parkut Kombëtar?

Share Kreu i grupit të këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës, Aldrin Dalipi, tha se ata ende nuk kanë marrë një përgjigje nga kryebashkiaku Basha për masakrën në Parkun Kombëtar. Dalipi tha se Basha duhet të sqarojë nëse aty do ndërtohen pallate apo jo. Sikurse ju e dini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.783Z

Qeveria nuk miraton asnjë nga 9 projektet për hyrjen e Parkut të Liqenit Artificial

Projekti për hyrjen e Parkut të Liqenit, i cili ka ngjallur shumë debat ditët e fundit, nuk është miratur nga qeveria shqiptare. TemA mëson se asnjë nga 9 projektet  që u prezantuan ditën e djeshme, nuk ka përmbushur kushtet e konkursit për realizimin e hyrjes së Parkut Kombetar te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama