Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Kombetar

Total: 215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.762Z

Nis procesi i rehabilitimit te Parkut Kombetar te Llogarase

Ministri i Mjedisit Lefter Koka gjate insepektimit te punimeve Nis procesi i rehabilitimit të sipërfaqes së shpyllëzuar dhe të dëmtuar në Parkun Kombëtar të Llogarasë. Ministri i Mjedisit Lefter Koka gjate insepektimit te punimeve tha, se për h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.066Z

Ministria reagon per shkaterrimin e parkut te Lures

Ministria e Mjedisit ka reaguar menjehere pas publikimit ne Top Channel te fakteve mbi prerjen e paligjshme qe po i behet pyjeve ne parkun kombetar te Lures, mes tyre edhe njerez te lidhur me pushtetin lokal ne kete zone. Nje grup pune i kryesuar nga drejtori i sherbimit pyjor Diber, esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.124Z

A ka interesa të pushtetit pas masakrës së Parkut Kombëtar?

Share Kreu i grupit të këshilltarëve të majtë në Bashkinë e Tiranës, Aldrin Dalipi, tha se ata ende nuk kanë marrë një përgjigje nga kryebashkiaku Basha për masakrën në Parkun Kombëtar. Dalipi tha se Basha duhet të sqarojë nëse aty do ndërtohen pallate apo jo. Sikurse ju e dini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.783Z

Qeveria nuk miraton asnjë nga 9 projektet për hyrjen e Parkut të Liqenit Artificial

Projekti për hyrjen e Parkut të Liqenit, i cili ka ngjallur shumë debat ditët e fundit, nuk është miratur nga qeveria shqiptare. TemA mëson se asnjë nga 9 projektet  që u prezantuan ditën e djeshme, nuk ka përmbushur kushtet e konkursit për realizimin e hyrjes së Parkut Kombetar te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.229Z

Parku Kombetar Kanioni i Madh ne hapat e para si park miqesor klimatik

Parku kombetar  Kanioni i Madh ka marre masa per te edukuar  me praktikat e gjelbra me shume se kater milione vizitoret nga Shtetet e Bashkuara dhe gjithe bota qe shkojne ne park cdo vit.  Parku ka nje sistem per menaxhimin e mjedisit dhe ben pjese ne programin e Agjencise amerikane per Mbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.990Z

PD Veliaj nuk terhiqet ndjek interesin klientelist duke ndertuar brenda parkut te Liqenit

Transmetuar me 20022016 - 1153 Tirane 20 shkurt 2016 NOAal- Keshilltaret bashkiake demokrate denoncojne ndertimin e Bashkise se Tiranes duke e cilesuar si nje ndertim korruptiv dhe klientelist te kryebashkiakut Erion Veliajbr br Keshilltaret demokrate tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.868Z

AMC, 22 mije fidane bredhi ne Llogara

Mbi 22 mije fidane bredhi mbillen ne Parkun Kombetar te Llogarase, me mbeshtetjen e AMC, duke shtuar keshtu siperfaqen e gjelber te parkut dhe ndihmuar ne parandalimin e rreshqitjes se tokes. Pemet jane mbjelle ne nje siperfaqe prej 6.5 hektaresh te Parkut Kombetar dhe kompensojne ne nje shkalle te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama