Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentin

Meta: total 1000 / total_found 24186 / time 0.011 / keyword[0] parlamentin / docs[0] 24186 / hits[0] 30544 /
E dashura në burg, gruaja jeton si një yll; fatet e grave të El Chapos
  • 2019-02-19

E dashura në burg, gruaja jeton si një yll; fatet e grave të El Chapos

Emma Coronel Aispuro, gruaja e Chapos hyn në gjykatë për të ndjekur procesin ku është i pandehur bashkëshorti i saj Njëra, Lucero Guadalupe Sánchez, është brenda: rrezikon të dënohet me burgim të përjetshëm. Tjetra, Emma Coronel Aispuro, është jashtë: ajo do të kthehet në një s

Mandatet/ Fevziu: Mund të ketë përplasje civile, ja roli i Metës në këtë histori
  • 2019-02-19

Mandatet/ Fevziu: Mund të ketë përplasje civile, ja roli i Metës në këtë histori

Opozita e bashkuar ka vendosur të djegë mandatet parlamentare duke tensionuar edhe më tepër klimën politike në Shqipëri, teksa ka ndezur alarmin e kuq edhe tek ndërkombëtarët, të cilët po bëjnë thirrje kundër vendimit. Gazetari i njohur Blendi Fevziu, duke komentuar situatën e krijua

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri
  • 2019-02-18

Parlamenti i ligjshëm pa opozitën, deputeti i LSI: Të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri

Deputeti i LSI-së Edmond Panariti i është përgjigjur mazhorancës, pas deklaratave të kësaj fundit se parlamenti është i ligjshëm edhe pa opozitën. Sipas Panaritit, të ligjshëm ishin edhe Stalini, Enveri dhe Hitleri, të cilët shtypën, vranë dhe prenë. Parlamenti është i ligjshëm

No Pic available
  • 2019-02-18

Vendimi i PD-së për djegien e mandateve, Rama mbledh grupin parlamentar: Të vijojë puna

Partia Demokratike doli ditën e djeshme me një vendim për të djegur mandatet parlamentare. Ditën e djeshme, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha gjatë konferencës për shtyp nga selia blu se do tia bëjë këtë  propozim grupit parlamentar dhe forumeve më të larta të kësaj force. Pas kësaj

BE e shqetësuar, Koçijançiç  opozitës: Djegia e mandateve kundër integrimit
  • 2019-02-18

BE e shqetësuar, Koçijançiç opozitës: Djegia e mandateve kundër integrimit

Vizita urgjente e ambasadorit të BE, Luigi Soreca dhe zv/ambasadores së SHBA Leyla Moses-Onesnë zyrën e kryeministrit Edi Rama, menjëherë pasi lulzim Basha dhe aletatët njoftuan se do djegin mandatet, nuk ishte një veprim që tregon qetësi. Në fakt klima politike në Shqipëri është tens

Djegia e mandateve/ Raportuesi për Shqipërinë: Lojë prej 5 vitesh, por opozita
  • 2019-02-18

Djegia e mandateve/ Raportuesi për Shqipërinë: Lojë prej 5 vitesh, por opozita

Top Channel i kërkoi një prononcim raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, në lidhje me vendimin politik të Partisë Demokratike për djegien e mandateve. Në përgjigjen e tij dërguar në rrugë elektronike, Fleckenstein thekson se kjo nuk është hera e par

Pavarësia, Rama nuk lejohet të flasë në Kuvendin e Kosovës?
  • 2019-02-17

Pavarësia, Rama nuk lejohet të flasë në Kuvendin e Kosovës?

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama është injoruar sot në Kosovë, teksa nuk është lejuar të flasë në Kuvend me rastin e kremtimit të 11-vjetorit të Pavarësisë. Një dackë e merituar ndaj argatit të Beogradit në Tiranë! Dështon përpjekja e Zografit Bis