Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.565Z

Projekti i Parlamentit të ri: Kreu i Parlamentit do jetojë brenda godinës

Në një sipërfaqe prej 38334 m2, bash mu aty ku sot ekziston qendra ndërkombëtare e kulturës "Pjetër Arbnori" do të ndërtohet Kompleksi i ri I Parlamentit Shqiptar. Projekti është gati dhe gjithçka që pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.406Z

Limaj i kthehet Parlamentit

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Fatmir Limaj, njëherazi edhe deputet i kësaj partie, i është kthyer Parlamentit të Republikës së Kosovës pas një vit për shkak të një aktpadie të ngritur nga Prokuroria e EULEX, e njohur me emrin "Rasti Kleçka”. Deputeti Lima

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.361Z

Kosove gati shperndarja e Parlamentit

Deputetëve aktualë të Parlamentit të Kosovës pritet t’u përfundojë mandati pas dy javësh. Menjëherë pas votimit pro formimit të Gjykatës Speciale dhe miratimit të ligjit për zgjedhjet, krerët e partive politike po plani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.151Z

Berkov ne krye te parlamentit britanik

Konservatori Xhon Berkov eshte zgjedhur kryetari i ri i parlamentit britanik . 46 vjecari qe mundi te marre edhe votat e laburisteve , zevendeson ish kryetarin Majkell Martin i cili dha doreheqjen pas skandalit te abuzimit me rimbursimet. Berkov u shpall fitues pas tre raundeve duke mposhtur ish m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.475Z

Policia rimerr kontrollin e parlamentit

Policia e Moldavise e ka marre kontrollin e nderteses se parlamentit, pasi nxorri protestuesit nga ndertesa. Protestat shperthyen pas fitores se partise komuniste ne zgjedhjet e se dieles. Disa mijera protestues hyne ne ndertesen e parlamentit, duke shkaterruar infrastrukturen e tij. Presidenti Vlad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.259Z

Ahmadinejad, betohet para Parlamentit

Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinejad nis të mërkurën mandatin e dytë në post duke u betuar para parlamentit. Në fjalimin e tij, presidenti i përshkroi zgjedhjet e kontestuara presidenciale, pas të cilave siguroi rikthimin në pushtet, si paralajmëtare të zhvillimeve të mëdha në vend.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.996Z

Maqedoni, zgjidhen nënkryetarët e rinj të parlamentit

Parlamenti i Maqedonisë ka zgjedhur nënkryetarët e Parlamentit dhe trupat e tjerë parlamentar. Suzana Salihu nga radhët e BDI-së, Svetllana Jakimovska nga VMRO-DPMNE dhe Jani Makraduli nga LSDM janë propozimet e grupeve të deputetëve për nënkry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama