Rezultate te kerkimit per termin: +Partit

Total: 8407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.797Z

Reforma zgjedhore, mblidhen sot partitë e vogla

TIRANË- Partitë jo parlamentare, që janë pjesë e dy koalicioneve kryesore në vendit pritet të mblidhen sot rreth orës 11:00, për reformën zgjedhore. Nga takimi pritet të dalë një deklaratë, e cila sipas krerëve të partiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.833Z

Partitë diskriminojnë gratë

Partitë politike po i diskriminojnë anëtaret e tyre femra duke preferuar kandidatë meshkuj për zgjedhjet lokale. Një trend të tillë partitë përcjellin pothuajse në çdo palë zgjedhje komunale. Si pasojë në asnjë prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.333Z

Partitë opozitare bojkotojnë seancat e Kuvendit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën kanë njoftuar se bojkotojnë vazhdimin e seancës së sotme dhe seancave të tjera për shkak të mos futjes si pikë e rendit të ditës, dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.896Z

Gadafi sponsorizoi partitë serbe

Ish-diktatori libian Moamer Gadafi kishte financuar partitë nacionaliste serbe ndër të cilat përmenden Partia Përparimtare Serbe (SNS) që udhëhiqet nga Tomislav Nikoliq, ish-zëvendësi i ultranacionalistit serb Vojislav Sheshelj. Transferet e miliona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.481Z

Partitë dhe dy standardet kushtetuese

13 vjet pas miratimit të Kushtetutës së Shqipërisë, përmes një votimi të bojkotuar nga gjysma politike dhe qytetare, dokumenti themelor i shtetit është bërë burimi më i cituar politik. Palët politike flasin në emër t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.371Z

Thaçi: Partitë të njohin rezultatin zyrtar

Kryeministri Kryeministri Hashim Thaçi u ka kërkuar partive të tjera rivale që të njohin rezultatin zyrtar dhe të respektojnë institucionet. Në një deklaratë për mediat, Thaçi theksoi se procesi zgjedhor është vlerësuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.455Z

RTK riapelon, partitë larg duart nga mediumi publik

Menaxhmeti i RTK-së ka kërkuar sërish nga partitë politike që të rrinë larg mediumit publik, dhe ta largojnë nga agjenda e tyre dëshirën për ta kontrolluar RTK-në. Njoftimi i Menaxhmentit të RTK-së: AdPlatformZone = {id: "549fcab8

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama