Rezultate te kerkimit per termin: +Partit

Total: 8407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.833Z

Partitë diskriminojnë gratë

Partitë politike po i diskriminojnë anëtaret e tyre femra duke preferuar kandidatë meshkuj për zgjedhjet lokale. Një trend të tillë partitë përcjellin pothuajse në çdo palë zgjedhje komunale. Si pasojë në asnjë prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.333Z

Partitë opozitare bojkotojnë seancat e Kuvendit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën kanë njoftuar se bojkotojnë vazhdimin e seancës së sotme dhe seancave të tjera për shkak të mos futjes si pikë e rendit të ditës, dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.896Z

Gadafi sponsorizoi partitë serbe

Ish-diktatori libian Moamer Gadafi kishte financuar partitë nacionaliste serbe ndër të cilat përmenden Partia Përparimtare Serbe (SNS) që udhëhiqet nga Tomislav Nikoliq, ish-zëvendësi i ultranacionalistit serb Vojislav Sheshelj. Transferet e miliona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.481Z

Partitë dhe dy standardet kushtetuese

13 vjet pas miratimit të Kushtetutës së Shqipërisë, përmes një votimi të bojkotuar nga gjysma politike dhe qytetare, dokumenti themelor i shtetit është bërë burimi më i cituar politik. Palët politike flasin në emër t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.371Z

Thaçi: Partitë të njohin rezultatin zyrtar

Kryeministri Kryeministri Hashim Thaçi u ka kërkuar partive të tjera rivale që të njohin rezultatin zyrtar dhe të respektojnë institucionet. Në një deklaratë për mediat, Thaçi theksoi se procesi zgjedhor është vlerësuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.455Z

RTK riapelon, partitë larg duart nga mediumi publik

Menaxhmeti i RTK-së ka kërkuar sërish nga partitë politike që të rrinë larg mediumit publik, dhe ta largojnë nga agjenda e tyre dëshirën për ta kontrolluar RTK-në. Njoftimi i Menaxhmentit të RTK-së: AdPlatformZone = {id: "549fcab8

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.598Z

Partitë politike shqiptare të ndara në 2013

Partitë politike shqiptare në Maqedoni edhe këtë vit janë të përçara dhe të ndara, duke vepruar pa koalicione në pozitë dhe opozitë. Deri tani kanë dështuar të gjitha koalicionimet dhe zërat për arritjen e tyre,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama