Rezultate te kerkimit per termin: +Partit

Total: 8407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.939Z

Ambasadorët: Zgjedhjet e 8 majit janë për bashkitë, partitë të pranojnë rezultatin

22-04-2011 / Gazeta 55 Ambasadori i SHBA, Arvizu, ai i BE Sequi dhe ai i OSBE, Wolfarth, në një intervistë të përbashkët për emisionin “Opinion” e vlerësojnë pozitivisht procesin parazgjedhor në vend dhe shprehen me optimizëm s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.853Z

Fitou: Jo presion mbi partitë politike

Ambasadori francez, Jean Francua Fitou ka folur për situatën aktuale në Kosovë. Fitou ka thënë se as bashkësia ndërkombëtare e as kori diplomatik në Kosovë nuk duhet të bëjnë presion në partitë politike për krijim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.323Z

OSBE/ODIHR: Zgjedhjet e 8 majit, transparente

OSBE/ODIHR ka publikuar raportin final për zgjedhjet e 8 majit. Në këtë raport, vlerësohet se zgjedhjet kanë qenë transparente dhe konkurruese dhe se votimi në 8 maj ka qenë i mirë, por ka pasur probleme në 10% të Qendrave të Votimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.392Z

Mustafa: Zgjedhjet, më së largu më 15 qershor

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se me përfaqësuesit e Demokracisë në Veprim kanë biseduar për reformën zgjedhore. Mustafa ka shtuar se së bashku me faktorin ndërkombëtarë dhe partitë politike, do të diskutojn&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.736Z

Algjeri rritet tensioni ne protesta

Rritet tensioni në Algjeri, me turmat që po grumbullohen në shesh për të protestuar dhe policinë që ka kryer arrestimet e para. Agjensia e Lajmeve “ANSA” raporton se ndonëse e drejta e protestimit është e ndaluar me ligjin al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.791Z

Lëvizja Vetvendosje kundërshton bisedimet me Serbinë

Në Kosovë, partitë opozitare u përfshinë në debate për shkak të qëndrimit të tyre kundruall procesit të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Debati pasoi taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.402Z

Presidentja i thërret në takim përfaqësuesit e grupeve parlamentare për Gjykatën Speciale

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka thirrur në takim përfaqësuesit e grupeve parlamentare në Kuvendin e Kosovës për të diskutuar rreth themelimit të Gjykatës Speciale. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama