Rezultate te kerkimit per termin: +Partit

Total: 8407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.896Z

Gadafi sponsorizoi partitë serbe

Ish-diktatori libian Moamer Gadafi kishte financuar partitë nacionaliste serbe ndër të cilat përmenden Partia Përparimtare Serbe (SNS) që udhëhiqet nga Tomislav Nikoliq, ish-zëvendësi i ultranacionalistit serb Vojislav Sheshelj. Transferet e miliona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.481Z

Partitë dhe dy standardet kushtetuese

13 vjet pas miratimit të Kushtetutës së Shqipërisë, përmes një votimi të bojkotuar nga gjysma politike dhe qytetare, dokumenti themelor i shtetit është bërë burimi më i cituar politik. Palët politike flasin në emër t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.371Z

Thaçi: Partitë të njohin rezultatin zyrtar

Kryeministri Kryeministri Hashim Thaçi u ka kërkuar partive të tjera rivale që të njohin rezultatin zyrtar dhe të respektojnë institucionet. Në një deklaratë për mediat, Thaçi theksoi se procesi zgjedhor është vlerësuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.455Z

RTK riapelon, partitë larg duart nga mediumi publik

Menaxhmeti i RTK-së ka kërkuar sërish nga partitë politike që të rrinë larg mediumit publik, dhe ta largojnë nga agjenda e tyre dëshirën për ta kontrolluar RTK-në. Njoftimi i Menaxhmentit të RTK-së: AdPlatformZone = {id: "549fcab8

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.598Z

Partitë politike shqiptare të ndara në 2013

Partitë politike shqiptare në Maqedoni edhe këtë vit janë të përçara dhe të ndara, duke vepruar pa koalicione në pozitë dhe opozitë. Deri tani kanë dështuar të gjitha koalicionimet dhe zërat për arritjen e tyre,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.923Z

Zgjedhjet e 23 qershorit, partitë politike sot zyrtarisht në fushatë

TIRANË- Fushata elektorale për zgjedhjet e përgjithshme të 23 qershorit nis sot (e premte) zyrtarisht, sipas rregullave ligjorë të përcaktuar në kodin zgjedhor. Më 22 qershor dhe gjatë gjithë ditës së dielë, më 23 qershor, pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.370Z

Gashi: Partitë tjera, të vona në ekonomi

Ministri në ikje dhe kandidati për deputet nga radhët e AKR-së, Dardan Gashi gjatë debatit në emisionin, Jeta në Kosovë, tha se partia e tij është e orientuar ka zhvillimi ekonomik, ndërsa partitë tjera tash kanë fillu me këtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama