Rezultate te kerkimit per termin: +Partit

Total: 8407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.226Z

Maqedoni, dialogu politik pa partitë shqiptare

SHKUP- Kryeministri Nikola Gruevski dhe kryetari i LSDM, Branko Cërvenkovski pritet që nesër të zhvillojnë takimin për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni. Në këtë takim të iniciuar nga kryeministri Gruevski nuk janë ftuar pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.667Z

Partitë s’tregojnë sa shpenzuan

I shpenzuan milionat, por vazhdojnë t’i mbajnë sekret se kush sa ka shpenzuar. Partitë politike edhe këtë herë e kanë vazhduar praktiken për t’i mbajtur të fshehura shpenzimet e bëra gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Demokratizimi i Shqipris t filloj nga partit

Dy fakte nga bota politike perndimore: N janar t vitit t kaluar (2006) u zhvilluan zgjedhjet legjislative n Kanada dhe partia liberale, nj nga katr partit m t suksesshme n bot (Andr Blais 2005), humbi zgjedhjet me nj diference t vogl votash nga partia fituese dhe krytari i saj, nj nga figurat m t s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.450Z

Partitë maqedonase fushatë me çështjet shqiptare

SHKUP- Dy partitë më të mëdha politike maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë nisur një fushatë të ashpër akuzash duke përdorur çështjen shqiptare në Maqedoni.Lidhja Social Demokrat akuzon kreun e VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski për tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.437Z

Partitë të kursehen nga fyerjet dhe tensionet

 Përfaqësuesi i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Driton Selmanaj, një ditë para se të fillojë zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ka kërkuar nga partitë politike të kursehen nga fyerjet dhe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Irak, Al Kaeda krcnon partit politike

Celula e organizats terroriste Al kaeda n Irak ka krcnuar partit politike vendase me sulmime ushtarake t ashpra kudo ku kan prfaqsi n territorin irakian. Mesazhi zanor u publikua menjher pas zgjedhjeve t 7 marsit. N t lideri i Ushtris Islamike t Irakut, Abu Omar al Baghdad paralajmron nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.935Z

Jahjaga i vazhdoi konsultimet me partitë politike

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot e ka përfunduar rrethin e parë të takimeve konsultative me partitë dhe subjektet politike parlamentare, rreth zgjedhjeve lokale dhe afateve të përcaktuara ligjore për mbajtjen e tyre, ka njoftuar presidenca e Kosov&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama