Rezultate te kerkimit per termin: +Partit

Total: 8407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.450Z

Partitë maqedonase fushatë me çështjet shqiptare

SHKUP- Dy partitë më të mëdha politike maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë nisur një fushatë të ashpër akuzash duke përdorur çështjen shqiptare në Maqedoni.Lidhja Social Demokrat akuzon kreun e VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski për tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.437Z

Partitë të kursehen nga fyerjet dhe tensionet

 Përfaqësuesi i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Driton Selmanaj, një ditë para se të fillojë zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ka kërkuar nga partitë politike të kursehen nga fyerjet dhe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Irak, Al Kaeda krcnon partit politike

Celula e organizats terroriste Al kaeda n Irak ka krcnuar partit politike vendase me sulmime ushtarake t ashpra kudo ku kan prfaqsi n territorin irakian. Mesazhi zanor u publikua menjher pas zgjedhjeve t 7 marsit. N t lideri i Ushtris Islamike t Irakut, Abu Omar al Baghdad paralajmron nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.935Z

Jahjaga i vazhdoi konsultimet me partitë politike

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot e ka përfunduar rrethin e parë të takimeve konsultative me partitë dhe subjektet politike parlamentare, rreth zgjedhjeve lokale dhe afateve të përcaktuara ligjore për mbajtjen e tyre, ka njoftuar presidenca e Kosov&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.797Z

Reforma zgjedhore, mblidhen sot partitë e vogla

TIRANË- Partitë jo parlamentare, që janë pjesë e dy koalicioneve kryesore në vendit pritet të mblidhen sot rreth orës 11:00, për reformën zgjedhore. Nga takimi pritet të dalë një deklaratë, e cila sipas krerëve të partiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.833Z

Partitë diskriminojnë gratë

Partitë politike po i diskriminojnë anëtaret e tyre femra duke preferuar kandidatë meshkuj për zgjedhjet lokale. Një trend të tillë partitë përcjellin pothuajse në çdo palë zgjedhje komunale. Si pasojë në asnjë prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.333Z

Partitë opozitare bojkotojnë seancat e Kuvendit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën kanë njoftuar se bojkotojnë vazhdimin e seancës së sotme dhe seancave të tjera për shkak të mos futjes si pikë e rendit të ditës, dis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama