Rezultate te kerkimit per termin: +Pasojat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.745Z

Sejdiu falenderon TMK-ne ne ceremonine e mbylljes

Presidenti Sejdiu ka marre pjese ne ceremonine e mbylljes se misionit te Trupave Mbrojtes te Kosoves dhe nisjes nga puna te FSK-se pas dy ditesh. Sejdiu vleresoi punen e pjesetareve te TMK-se, qe u perballen me pasojat e luftes dhe u bene partner i rendesishem ne bashkepunimet e mundshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.592Z

Gjermania do të pranojë të burgosurit e ishullit

Gjermania ka bërë të di tur se po merr në konsideratë pranimin e të burgosurve që do të lëshohen nga burgu i Guantanamos. Ministria e Jashtme deklaroi se po i shqyrtonte të gjitha pasojat politike, ligjore e praktike të një vendimi të tillë. Rreth 250 persona ndodhen ende në kamp, mby

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.084Z

PDK: Opozita po manipulon me tragjedine e Gerdecit

Tiranë, 14 mars, 12:16, NOA – Opozita është duke abuzuar me tragjedinë e Gërdecit, për ta përdorur atë politikisht sidomos tani në prag të zgjedhjeve elektorale. Një deklaratë e tillë mbërriti dje nga selia e Partisë Demokristiane, nga deputeti i saj, Ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.192Z

BE:Izraeli të njohë Palestinën

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga qeveria e re izraelite të njohë shtetin e Palestinës dhe parimet e krijimit të tij, pasi në të kundërt paralajmëron BE-ja, do të ketë pasoja. Ministri i Jashtëm çek Karel Shvarcenberg tha se qeveria palestineze ashtu edhe ajo izraelite duhet t'i re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.953Z

52% e vdekjeve, shkak sëmundjet e zemrës

Më shumë se 52 përqind e vdekjeve në Shqipëri , vijnë si pasojë e sëmundjeve të zemrës . Mjeku kardiolog Ahmet Kamberi, ka deklaruar se dy në tre te vdekur në shqiperi, janë me sëmundje të zemrës , dhe tetëdhjetë përqind e tyre janë vdekje te parakohshme . Këto deklarata kardiol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.584Z

Te Riedi pendohen: Bëmë gabim që shitëm Salihin

AUSTRI- Skuadra austriake Ried po e ndien jo pak mungesën e sulmuesit të kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi. Trajneri i kësaj skuadre, Paul Gludovatz, është bërë pishman që e ka shitur shkodranin te Rapidi në muajt e verës, për më tepër që ende nuk ka gjetur një zëvendësues të mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.776Z

Duet i Mary J. Blige dhe Andrea Bocellit

Mary J. Blige do të bashkohet me yllin e operës Andrea Bocelli për të kënduar një duet gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve Grammy Awards, për të grumbulluar para, të cilat do të dhurohen për Haitin. Evenimenti më i madh muzikor i vitit që mbahet më 31 janar, do ta ketë një s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama