Rezultate te kerkimit per termin: +Pasojat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.576Z

Rama: Nuk ndalim betejën për transparencë

Kryesocialisti Edi Rama, duke folur gjat nj konference pr mediat, ka theksuar se opozita nuk do t trhiqet nga krkesat e saj pr transparencn e zgjedhjeve dhe nuk do t ndal betejn, por do t vazhdoj prpara me dinjitet. Kreu i PS, duke ju referuar deklarats s prbashkt t dy kryetarve t grupeve t Parlamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.194Z

Rama në Mallakastër: Askush nuk do të cënojë votën

Kryetari i opozitës Edi Rama ka qënë së fundmi në Mallakastër, ku deklaroi se askush nuk duhet të cënojë votën e lirë. Lideri i PS-së shprehu bindjen për fitoren e forcës politike që drejton më 28 qershor. Ai gjithashtu u shpreh se kjo zonë është ndër më të varfrat dhe më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.554Z

FMN: Gripi i derrave mund të ketë efekte mbi ekonominë

Epidemia e gripit të derrave mund të ketë efekte të ndjeshme mbi ekonominë botërore, vlerësoi sot një zyrtar i lartë i Fondit Monetar Ndërkombëtar, cituar nga agjencia e shtypit Kyodo. ''Rreziqet e sjella nga gripi i derrave për rritjen ekonomike mbeten megjithatë të vështira për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.193Z

BE: Izraeli të njohë shtetin e Palestinës

Volltavë - Bashkimi Evropian ka kërkuar nga qeveria e re izraelite të njohë shtetin e Palestinës dhe parimet e krijimit të tij, pasi në të kundërt paralajmëron BE-ja, do të ketë pasoja. Ministri i Jashtëm çek Karel Shvarcenberg tha se qeveria palestineze ashtu edhe ajo izraelite duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.899Z

Puka, stacioni i parë i tragjedisë

Puka ishte qyteti i parë, që përjetoi nga afër pasojat e aksidentit tragjik, ku humbën jetën 14 persona. Banorët e qytetit të vogël janë zhvendosur pranë spitalit, ku u është dhënë ndihma e parë të mbijetuarve nga udhëtimi fatkeq.Heshtja mortore në qytet prishej vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.347Z

Server: Pas GJND-së, 100 njohje të reja

Eksperti i njohur i cështjeve ballkanase, Daniel Server ka deklaruar se shpreson që pas vendimit të GJND-së Kosova të njihet nga 100 vende të tjera. “Shpresoj të shoh Kosovën të ketë siguruar rreth 100 njohje në një të ardhme të afërt. Ky është një qëllim shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.165Z

'> Obama: Reforme ne sistemin financiar

"Me miratimin e reformave ne sistemin financiar, qytetaret amerikane nuk do te vuajnë me pasojat e gabimeve te bëra nga institucionet e qendrës financiare bankare amerikane, Wall Street." Kështu është shprehur presidenti Obama, i cili duke folur pas miratimit te ligjit ne senat, tha se rregul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama