Rezultate te kerkimit per termin: +Pastrohet

Meta: total 1000 / total_found 1327 / time 0.000 / keyword[0] pastrohet / docs[0] 1327 / hits[0] 1481 /
Rama: Deputeti i Kurbinit të përjashtohet nga PS, ka shantazhuar
  • 2018-09-07

Rama: Deputeti i Kurbinit të përjashtohet nga PS, ka shantazhuar

Kryeministri Edi Rama ka përjashtuar nga radhët e Partisë Socialiste, deputetin e Kurbinit Gjetan Gjetani. Duke folur sot në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, Rama tha se askush nuk u ka kërkuar kryetarëve të PS në territor që të jenë shefa kuadri dhe garantoi se do të bëh

E ndaluar me ligj prej 10 vitesh, kripa e zezë vazhdon të shitet
  • 2018-07-28

E ndaluar me ligj prej 10 vitesh, kripa e zezë vazhdon të shitet

Edhe pse është e ndaluar, kripa e zezë vazhdon të përdoret masivisht në tryezën shqiptare. E kam përdorur më tepër kur bëj turshi. Edhe kur therim ndonjë rosë, sikur ia heq puplat më shpejt. I regj lëkurën, thonë qytetarët. Shqipëria ka qenë një vend që ka vuajtur nga deficenc

Ditëlindja e Vettingut, Rama thumbon opozitën: Pastrimi i llumit sndalet!
  • 2018-07-25

Ditëlindja e Vettingut, Rama thumbon opozitën: Pastrimi i llumit sndalet!

Si sot më 25 korrik të 2016-ës klasa politike shqiptare u bë bashkë për të votuar me 140 vota pro paketën e refromës në drejtësi, e cila i hapi rrugën e ngritjes së institucioneve të reja dhe pastrimit të gjykatave e prokurorive të vendit nga të korruptuarit dhe të paaftit. Reforma

Në rrjetën e Vettingut, edhe gjyqtari i Gërdecit dhe 21 Janarit
  • 2018-06-07

Në rrjetën e Vettingut, edhe gjyqtari i Gërdecit dhe 21 Janarit

Organet e Vettingut kanë nisur kontrollin e imët edhe për gjyqtarët e Gjykatës së Lartë, sot kaloi njëri prej tyre, por a janë të gjithë gjyqtarët e ndershëm dhe a meritojnë ata të kalojnë sitën e Vettingut në mënyrë që sistemi gjyqësor të pastrohet dhe shqiptarët te besojn

A DO BËHET KY VEND?
  • 2018-05-08

A DO BËHET KY VEND?

Nga Dr. Bledar KURTI Përse ky vend është vështirë të bëhet? Përse ky vend është pis, me kthina të errëta, plot tym e me ujëra të turbullta. Sepse në pisllëk e kaos jetojnë krimbat edhe minjtë. Në mjegull fshihen ujqërit. Në ujërat e turbullta notojnë predatorët. Ndaj edhe duk

Lu: Asnjë politikan mbi ligjin, Tahiri dhe Llalla janë nën hetim
  • 2018-05-04

Lu: Asnjë politikan mbi ligjin, Tahiri dhe Llalla janë nën hetim

Ambasadori amerikan Donald Lu ka vlerësuar shoqërinë civile në Shqipëri për përballjen e saj me sfida të rëndësishme, sidomos me njerëzit e inkriminuar që tashmë sipas tij nuk janë më në politikë. Në forumin për Modelet e reja të biznesit, Lu tha se gazetarë të guximshëm kanë

KJO NUK ËSHTË NDESHJA IME E FUNDIT, VEÇ E PARA
  • 2018-05-03

KJO NUK ËSHTË NDESHJA IME E FUNDIT, VEÇ E PARA

Nga Saimir Tahiri Prita 2 jave të flisja në parlament, por mes mjellit e çizmeve e sherrit aty vetëm parlament nuk është bërë, nuk kisha rrugë tjetër veç kësaj që zgjodha sot për të ndarë me ju një qëndrim timin. Përpara më shumë se 6 muajsh, për mua filloi një histori tjetër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama