Rezultate te kerkimit per termin: +Pastrohet

Meta: total 1000 / total_found 1327 / time 0.000 / keyword[0] pastrohet / docs[0] 1327 / hits[0] 1481 /
No Pic available
  • 2017-12-21

Sanksioni i paprecedentë i BE, gati ti heqë të drejtën e votës Polonisë

Bashkimi Europian ka nisur një proces që mund të çojë deri në zhveshjen e Polonisë nga e drejta e votës në Bruksel, në një hap të paprecedentë që ka si qëllim të shtrëngojë qeverinë e djathtë të vendit për të hequr dorë nga reformat, që blloku i konsideron një kërcënim p

Turbullohet liqeni i Bovillës, stakohet impianti i ujit të pijshëm
  • 2017-12-01

Turbullohet liqeni i Bovillës, stakohet impianti i ujit të pijshëm

Reshjet e dendura që kanë përfshirë Tiranën, që prej mbrëmjes së djeshme dhe gjatë natës, kanë shkaktuar turbullirë në Liqenin e Bovillës, duke sjellë një situatë kritike në impiantin e përpunimit të ujit e për rrjedhojë në furnizimin me ujë për një pjesë të qytetit. Aktu

No Pic available
  • 2017-11-25

Pastrimi, 10 gabime banale që e bëjnë shtëpinë më të pistë

Përdorni leckën dhe fshesën në mënyrën e duhur, duke mos pasur nevojë ta bëni punën dy herë. Madje edhe makina larëse dhe fshesa me korrent meritojnë vëmendjen e duhur. Përdorimi i një lecke të vetme për çdo gjë Edhe nëse e spërkasim atë me ndonjë produkt për pastrim, e një

No Pic available
  • 2017-11-01

Plarent Ndreca vendoset në krye të Inspektoriatit të Mjedisit

Në krye të Inspektoriati Kombëtar të Mjedisit është komanduar Plarent Ndreca. Ministri Blendi Klosi gjatë prezantimit e cilësoi të patolerueshme gjendjen të cilën ndodhet mjedisi, duke paralajmëruar se nëse nuk ka ndryshime brenda 20 ditësh do të ketë masa penalizuese ndaj inspektor

Vettingu, Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Gjyqtarëve
  • 2017-10-30

Vettingu, Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Gjyqtarëve

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Unionit të Gjyqtarëve për reformën në drejtësi. Unioni i Gjyqtarëve kërkoi shfuqizimin e 25 neneve nga paketa e tre ligjeve të reformës në drejtësi. Bëhet fjalë për ligjin e organeve të qeverisjes së drejtësisë dhe të statusit të gjyq

No Pic available
  • 2017-10-08

Bomba që do të paralizojë Korenë e Veriut

Koreja e Jugut thotë se ka zhvilluar teknologji të re për të prodhuar bomba grafiti të aftë për të paralizuar furnizimin me energji elektrike të Koresë së Veriut në rast lufte. “Të gjitha teknologjitë për zhvillimin e bomba-grafit të udhëhequr nga agjencia e mbrojtjes e Kores

No Pic available
  • 2017-10-06

Dy ish-drejtorët e policisë: Vettingun në polici nuk e bën dot Xhafaj

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Fadil Canaj dhe ish-drejtori i Drejtorisë së Krimit Ekonomik Ismail Elezi deklarojnë se vettingun në polici nuk mund ta bëjë Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa por vetë policia. Të ftuar në emisionin Debati në Channel One të gazetarit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama