Rezultate te kerkimit per termin: +Pastrohet

Meta: total 1000 / total_found 1327 / time 0.000 / keyword[0] pastrohet / docs[0] 1327 / hits[0] 1481 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Gjinushi: Nuk votoj një koalicion PS-LSI

Kreu i PSD-së, Skënder Gjinushi i ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News, tha se nuk do të votonte një koalicion midis Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Partia e tij është aleate me PS-në. Pjesë nga deklaratat:   Gjinushi: Pas 4 vjetësh bllokim reformash

No Pic available
  • 2017-06-08

Veliaj: Sheshi Skënderbej, një nga sheshet më të bukura në botë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ftoi të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në koncertin festiv që do të organizohet me rastin e hapjes të sheshit Skënderbej. Në takimin e zhvilluar me banorë të njësisë Nr. 8 për bilancin e punës dy-vjeçare, Veliaj zbuloi disa nga

No Pic available
  • 2017-06-08

Veliaj: Skënderbej, investimi i parë publik që nxjerr koston e vet

Sheshi Skënderbej është investimi i parë publik që mbulon kostot e veta është shprehur kryebashkiaku i Tiranës me banorët e njësisë nr. 8, të cilët i ka ftuar dhe në koncertin festiv të së shtunës. Për herë të parë po bëjmë një investim publik i cili paguan veten e vet. Bëhe

No Pic available
  • 2017-05-29

Fier, pastrohet vija bregdetare

Vija bregdetare në Seman, Darrëzezë dhe Pish Poro do të jetë gati për çeljen e sezonit të ri turistik. Garancia vjen nga Bashkia e Fierit që ka nxjerrë firmën pastruese për heqjen e mbetjeve që kanë dalë në breg gjatë dimrit. Drejtori i Ndërmarrjes së Pastrimit në Bashkinë e Fie

No Pic available
  • 2017-05-29

Konsulli shqiptar në Munih: Marrëveshje Shqipëri-Kosovë për gjuhën shqipe

Arten Hanku, Konsull i përgjithshëm i Republikës se Shqipërisë në Munih thotë se do të ketë një marrëveshje bilaterale midis Shqipërisë dhe Kosovës për të zhvilluar sa më shumë programet e gjuhës shqipe në Landin e Baravisë dhe lande të tjera të Gjermanisë. Intervista e plot

No Pic available
  • 2017-05-23

Pastrohet vija bregdetare e plazhit të Tales

Tre kilometra vijë bregdetare në Tale po pastrohen për t’i bërë gati për mbërritjen e pushuesve. Punonjësit e shërbimeve publike në Bashkinë e Lezhës po punojnë  për largimin e mbeturinave të sjella në breg nga deti, me synimin që pushuesit që do të zgjedhin Talen

No Pic available
  • 2017-05-23

Rama: Na jepni 71 vota e ata ikin nga qeveria më 26 qershor

Pas zhbllokimit në Kuvend të vettingut, kryeministri Edi Rama premton nisjen e punës për pastrimin e sistemit të drejtësisë nga të korruptuarit. Teksa zhvilloi një takim me banorët e Manzës në Durrës, Rama u shpreh se reforma në drejtësi është operacioni më i vështirë ndërmarrë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama