Rezultate te kerkimit per termin: +Pasurimi

Meta: total 871 / total_found 871 / time 0.000 / keyword[0] pasurimi / docs[0] 871 / hits[0] 968 /
Mbetjet Basha Populli ne referendum Rama Jane lende me vlere
  • 2016-09-26

Mbetjet Basha Populli ne referendum Rama Jane lende me vlere

Transmetuar me 26092016 - 1400 Tirane 26 shtator 2016 NOAal- Partia Demokratike do kerkoje referendum kunder ligjit per importin e mbetjevebr br Ne nje konference te posacme per mediat nga selia blu kryedemorkati Lulzim Basha reago

Fatos Lubonja: PD nuk e mposht dot Ramën, mund të mbetet përjetë në opozitë. Duhet një lëvizje e re politike
  • 2016-09-19

Fatos Lubonja: PD nuk e mposht dot Ramën, mund të mbetet përjetë në opozitë. Duhet një lëvizje e re politike

Fatos Lubonja shkruan sot tek Panorama, se me fitoren në Dibër, Edi Rama është duke putinizuar Shqipërinë. Sipas tij, PD është e pafuqishme që ta ndalë Ramën dhe mund të qendrojë përjetësisht në opozitë. Ai i mëshon sërish idesë për një lëvizje të re politike. Rreziku i k

Trukime futbolli, fiskale dhe elektorale
  • 2016-09-10

Trukime futbolli, fiskale dhe elektorale

Nga Mero Baze   Skandali i trukimeve që ka shpërthyer sot UEFA për klubin Skënderbeu, nuk duhet trajtuar vetëm si një skandal trukimesh në futboll, por dhe si një trukim fiskal i biznesmenëve të akcizës që shfaqeshin në krah të ministrit të Financave, dhe trukim elektoral, ku

Formula për një botë të pasur?
  • 2016-09-06

Formula për një botë të pasur?

Nga Deirdre N. McCloskey, Ny Time Bota është e pasur dhe do të vazhdojë të bëhet akoma më e pasur. Mjaft u shqetësuat. Jo të gjithë ne jemi të pasur sigurisht. Një miliard apo më shumë njerëz në planet zvarriten për një mesatare fitimesh prej 3 $ apo më pak. Por që prej 1800 mes

Korrupsioni, kali i ngordhur i shoqërisë shqiptare
  • 2016-08-16

Korrupsioni, kali i ngordhur i shoqërisë shqiptare

Nga Namir Lapardhaja Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri është një ndër kuajt kryesor të betejës së çdo opozite që synon pushtetin. Kohë më parë, u krijua ideja se nën qeverisjen e socialistëve, më konkretisht të ish-liderit historik të kësaj partie, korrupsioni u kthye në s

Nevoja për qasje të reja kundër korrupsionit
  • 2016-08-14

Nevoja për qasje të reja kundër korrupsionit

ELVIS ZAIMI Vendimi për të krijuar, si pjesë e Reformës në Drejtësi, njësi të posaçme për hetimin dhe gjykimin e "korrupsionit të nivelit të lartë", përfaqëson një hap domethënës për Shqipërinë, në drejtim të seriozitetit që duhet të dëshmojë shteti shqiptar në aspiratë

PD Qeveria ka braktisur investimet dhe qytetaret
  • 2016-08-14

PD Qeveria ka braktisur investimet dhe qytetaret

Transmetuar me 14082016 - 1315 Korce 14 gusht 2016 NOAal - Sekretari per Aksionin Qytetar Ervin Salianji ishte prane rruges nacionale Korce-Erseke e cila ndodhet ne punime prej 3 vitesh e gjysem por ende nuk ka perfunduar Kjo rruge nacionale qe lidh me shum