Rezultate te kerkimit per termin: +Pasurimi

Meta: total 871 / total_found 871 / time 0.000 / keyword[0] pasurimi / docs[0] 871 / hits[0] 968 /
No Pic available
  • 2016-08-14

Qeveria ka braktisur investimet dhe qytetarët, i shërben vetëm klanit të narkotrafikut

Qindra projekte infrastrukturore të cilat kanë projekt dhe financimin gati nuk janë përfunduar prej 3 vitesh nga qeveria e Edi Ramës. Sekretari për Aksionin Qytetar, Ervin Salianji ishte pranë rrugës nacionale Korçë-Ersekë e cila ndodhet në punime prej 3 vitesh e gjysëm por ende nuk ka

No Pic available
  • 2016-08-14

Mungesa e rrugës Ersekë-Korçë, PD: Qeveria nuk ka prioritet qytetarët

Sekretari demokrat për Aksionin Qytetar, Ervin Salianji, përmes një komunikate për shtyp të kësaj të diele ka denoncuar atë që e quan si lënie të papërfunduara të qindra projekteve infrastrukturore, që sipas tij kanë edhe financimin gati, prej 3 vitesh nga qeveria e kryeministrit

No Pic available
  • 2016-08-07

Shqipëria, që nuk duhet humbur

Destinacioni turistik i plazheve të virgjër, Alpeve fjordike dhe gjurmëve të civilizimit romak, rivierës mahnitëse, qyteteve me arkitekturë unikale, kuzhinës perfekte tradicionale   Nga Vangjel Maskaj*  Shqipëria është destinacioni turistik i plazheve të virgjër, Alpeve fjordik

Bibliotekat dhe pushteti
  • 2016-08-05

Bibliotekat dhe pushteti

Nga Enton Bido Lajmi se Këshilli Bashkiak i Korçës paska vendosur këmbim ndërtesash, domethënë Këshillin Bashkiak ta zhvendosë në mjediset e Bibliotekës Publike "Thimi Mitko" dhe anasjelltas është pak të quhet skandal. Një nga bibliotekat publike më në zë në vend në një qytet m

Vendosja e drejtësisë në Shqipëri, një trend historik!
  • 2016-08-05

Vendosja e drejtësisë në Shqipëri, një trend historik!

Nga Spartak Ngjela Vendosja e drejtësisë në Shqipëri dhe krijimi i një shteti të drejtë modern shqiptar, është trend historik. Kush nuk e kupton dhe i del kundër, do të fundoset. l Historia e një populli, si zhvillim specifik kohor, është trend. Kurse trendi, gjithmonë kthehet në

No Pic available
  • 2016-07-31

PD reagon për ngjarjet në burgun e Shën Kollit dhe Vaqarrit

Ngjarjen ne burgun e Vaqarrit dhe Shënkollit në Lezhë Partia Demerokatike e vlerëson si dëshmi  se siguria në vend po përkeqësohet çdo ditë pa kthim. Në një deklaratë për mediat Partia Demokratike thotë se  plagosja me armë nga jashtë, e një të dënuari në Vaqarr  dhe shpërth

PD Siguria ka degraduar burgjet jane kthyer ne nje hambar tenderash
  • 2016-07-31

PD Siguria ka degraduar burgjet jane kthyer ne nje hambar tenderash

Transmetuar me 31072016 - 1504 Tirane 31 korrik 2016 NOAal - Per Partine Demokratike ngjarjet e ndodhura ne burgjet e Shenkollit dhe te Vaqarrit tregojne degradimin e standardeve te sigurise ne vend Me ane te nje deklarate per median