Rezultate te kerkimit per termin: +Patos +Marinz

Total: 50
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.488Z

PS Qeveria hesht per Patos Marinzen

Deputeti i Partisë Socialiste, Armando Subashi në një deklaratë për mediat nga selia rozë, ka akuzuar qeverinë se po tregohet indiferente dhe po hesht përpara rrezikut që po u kanoset banorëve që jetojnë pranë zonës naft&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.878Z

 Patos, banorët të shqetësuarpër ndotjen masive të ambientit  

FIER-  Zonat naftë-nxjerrëse të Rrethit të Fierit vazhdojnë të ndoten, e për pasojë banorët ndihen të kërcënuar nga sëmundjet e enëve të gjakut dhe tumoret. Një pjesë e mirë e puseve të naftë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.491Z

Subashi: Prokuroria të hetojë shpërthimet në Patos- Marinzë

Ai tha se Ministria e Ekonomisë vetëm pak muaj më parë premtoi zgjidhje, por tani hesht kur shpërthimet bëhen edhe më të fuqishme. “Pardje në zonën naftë mbajtëse Patos- Marinzë ka ndodhur një tjetër shpërthim i fuqishëm, i cili tmerroi banorët e zonës. Pritëm dje, të kishte n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.832Z

Termetet ne Zharrez te Fierit

Zëvendësministri i Energjetikës Ilir Bejtja deklaron se brenda pak ditësh në zonën naftëmbajtëse të Patos Marinzës do të instalohen pajisjet e posaçme, që bëjnë të mundur verifikimin përfundimtar mbi shkakun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.438Z

Bankers blen puset e Albpetrol

Ministri i Ekonomisë, Nasip Naço ka autorizuar kompaninë publike “Albpetrol” të transferojë 140 puset e fundit që i kishin mbetur në zonën e Patos-Marinzës tek kanadezët e Bankers Petroleum në këmbim të 34 milionë do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.439Z

Shpërthimet në Zharrëz, Gjiknuri:Nesër nisim monitorimet sizmologjik

Të tjera rreth shkrimit Banorët bllokojnë rrugën Fier-Berat TIRANE-  Ministria e Energjisë dhe Industrisë deklaron se prej ditës së nesërme do të nisë puna në terren për të kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.439Z

Lëkundjet e tokës në Marinzë, qindra banorë në protestë

PATOS-Lëkundjet e tokës rreth orës 17 e 48 minuta të pasdites së djeshme kanë ngritur në këmbë mijëra banorë të fshatrave të zonës naftëmbajtëse të Marinzës. Banorë të Be-linës, Sheqishtes, Zharr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama