Rezultate te kerkimit per termin: +Patos +Marinz

Total: 50
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.438Z

Bankers blen puset e Albpetrol

Ministri i Ekonomisë, Nasip Naço ka autorizuar kompaninë publike “Albpetrol” të transferojë 140 puset e fundit që i kishin mbetur në zonën e Patos-Marinzës tek kanadezët e Bankers Petroleum në këmbim të 34 milionë do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.439Z

Shpërthimet në Zharrëz, Gjiknuri:Nesër nisim monitorimet sizmologjik

Të tjera rreth shkrimit Banorët bllokojnë rrugën Fier-Berat TIRANE-  Ministria e Energjisë dhe Industrisë deklaron se prej ditës së nesërme do të nisë puna në terren për të kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.439Z

Lëkundjet e tokës në Marinzë, qindra banorë në protestë

PATOS-Lëkundjet e tokës rreth orës 17 e 48 minuta të pasdites së djeshme kanë ngritur në këmbë mijëra banorë të fshatrave të zonës naftëmbajtëse të Marinzës. Banorë të Be-linës, Sheqishtes, Zharr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.903Z

Tërmet në Fier e Vlorë

- Rreth orës 20 e 45 të mbrëmjes së sotme janë shënuar lëkundje tërmeti në qytetin e Fierit dhe të Vlorës. Sipas Institutit Sizmologjik, tërmeti ka qenë në epiqendër me intensitet 4-5 ballë Richter dhe është n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.617Z

Bankers Petrolium blen Albpetrol

Bankers Petrolium firmos marrëveshje me kompaninë Albetrol për një shumë prej 32 milionë dollarësh. Lajmin e ka raportuar agjencia Reuters, bazuar në të dhënat zyrtare të kompanisë kanadeze. Me këtë marrëveshje, Bankers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.828Z

Respektimi i mjedisit

Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu, u kërkoi kompanive të huaja, që ushtrojnë aktivitetin në sektorin minerar, që të respektojnë të njëjtat standarde mjedisore, që do të respektonin edhe në vendin e tyre. Në një takim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.816Z

Fier, lëkundjet në zonën naftëmbajtëse, mblidhet grupi i punës

TIRANE-Shqetësimi i banorëve të komunës Zharrëz të Fierit rreth fenomenti të lëkundjeve të tokës në zonën naftëmbajtëse, ka bërë që Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri të urdhëroj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama