Rezultate te kerkimit per termin: +Patos

Total: 2934
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.226Z

Patos, 417 naftëtarë protestojnë

Mbi 400 naftëtarë të Ndërmarrjes së Prodhimit të Naftës në Patos kanë protestuar paraditen e së premtes. Shkak i protestës që çoi në përleshjen e tyre me policinë ishte publikimi i listës me emrat e punëtorëve të prekur nga reforma. Protesta e 400 naftëtarëve ka nisur qysh në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.297Z

Patos, pushtohet këshilli bashkiak

Ka dështuar sërish mbledhja e këshillit bashkiak në Patos. Salla e mbledhjeve është pushtuar nga punonjësit e Ujësjellës-Kanalizime dhe te Pastrim Gjelberimit te ketij qyteti dhe kane qendruar ne pritje te fillimit te mbledhjes. Ne te njejten kohe anetaret keshillit bashkiak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.574Z

PD Patos ankohet për Qendrën e Votimeve

07/06/2005  Partia Demokratike, dega Patos, me anë të një deklarate për shtyp, ka kundërshtuar ngritjen e qendrave të votimit në këtë qytet në ambientet e administratës publike. Kryetari i PD-së së degës, Arshi Sulaj, ka akuzuar për këtë akt drejtuesit e pushtetit vendor,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.443Z

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet shtëpia në Patos

Paraditen e së martës në një banesë në lagjen "Naftëtari" të Patosit, ka shpërthyer një bombol gazi. Sipas autoriteteve lokale që po ndjekin nga afër situatën, nga shpërthimi i bombolës janë djegur të gjitha orenditë shtëpiake. Në vendin e ngjarjes ka mbërritur zjarrfikësja d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.437Z

Lëkundjet sizmike në Patos Marinzë, ministria nis kontrollin

Ministria e Energjisë dhe Industrisë informon se që prej ditës së nesërme do të nisë puna në terren për të kryer montimin e dy stacioneve sizmike të cilat do të shërbejnë për monitorimin sizmologjik të aktivitetit në vendburimin e naftës në zonën e Patos Marinzës. Përfaqës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.926Z

Mjedisi, plan për zonën Patos-Marinzë

Rehabilitimi i zones Patos-Marinze nga ndotjet do te jete nje nga prioritet e ministrise se Mjedisit. Kreu i ketij dikasteri, Fatmir Mediu, deklaroi se te gjitha kompanite qe merren me nxjerrjen e naftes ne kete zone, duhet te vetmonitorojne veprimtarine e tyre, duke zbatuar parametrat mjedisore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.627Z

Meta takim në Patos

Patos - Ilir Meta zhvilloi sot një miting me përkrahës të LSI-së në qytetin e Patosit. I shoqëruar nga Nënkryetari dhe kandidati që udhëheq listën e kandidatëve të LSI-së në Fier, Dritan Prifti, si dhe nga kandidatët e tjerë të këtij qarku, Meta u shpreh se kësaj përkrahjeje kaq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama