Rezultate te kerkimit per termin: +Patos

Total: 2934
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.934Z

Privatizimi i naftes, page ne shtepi 1700 punonjes

Fatjona Mejdini Qeveria ka vendosur qe te paguaje per nje vit te gjithe punonjesit qe dalin te papune nga procesi i privatizimit te kompanive shteterore te naftes ARMO dhe ALBPETROL. Keshtu, u vendos qe rreth 1700 punonjesit ne Tirane dhe Patos qe dalin te papune nga procesi i privatizimit te kesaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.438Z

Bankers blen puset e Albpetrol

Ministri i Ekonomisë, Nasip Naço ka autorizuar kompaninë publike “Albpetrol” të transferojë 140 puset e fundit që i kishin mbetur në zonën e Patos-Marinzës tek kanadezët e Bankers Petroleum në këmbim të 34 milionë do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.152Z

Zbardhet vrasja e Jurgen Kurtit, ja kush janë autorët

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur më datë 18 mars 2019, në rrugën Zef Jubani, ku u vra me armë zjarri 26-vjeçari Jurgen Kurti, i njohur si menaxher i VIP-ave. Blutë e Kryeqytetit kanë arrestuar tre shtetas si bashkëpunëtorë në vrasje, si dhe kanë shpallur në kërkim nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.126Z

Bankers rifillon prodhimin, zhbllokohet petrolifera, rinisin eksportet e naftës

Pas një ndërprerje gati një javore, Bankers Petroleum njoftoi se ka rifilluar prodhimin në fushën e Patos-Marinzës, pas zhbllokimit të terminalit të Petroliferës në Vlorë. Në 6 ditët e fundit Bankers reduktoi në maksimum prodhimin në vendburimin e Patos-Marinzës deri në 4 mijë fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.971Z

Patos, 60 persona ngujohen në bashki

60 persona janë ngujuar pasditen e sotme në Bashkinë e Patosit. Sipas informacioneve personat janë futur në sallën e mbledhjeve në këtë bashki duke kërcënuar se nuk do të largohen pa marrë ndihmën ekonomike. Mësohet se të ngujuarit janë përfaqësues të 800 familjeve në nevojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.364Z

Patos, banoret bllokojne puset e naftes

Pas tronditjeve te forta te tokes per shkak te punimeve per nxjerrjen e naftes, dhjetera banore te zones se Zharrezes dhe Patosit bllokuan punimet ne nje pus nafte, prone e kompanise ‘Bankers Petrolium’. Kryetari i bashkise se Patosit, Bardhi Meli, i cili shkoi ne vendngjarje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.718Z

Patos, digjet cerdhja, shpetojne 150 femije

Rrezikohet jeta e femijeve te nje kopshti ne qytetin e Patosit. Nje zjarr i madh qe ka perfshire ndertesen dy kateshe te kopshtit nr.1 ne lagjen “1 Maji” te qytetit naftetar, ka rrezikuar seriozisht jeten e 150 vogelusheve qe e frekuentojne ate. Edukatoret sebashku me rojen e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama