Rezultate te kerkimit per termin: +Patos

Total: 2934
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.437Z

Lëkundjet sizmike në Patos Marinzë, ministria nis kontrollin

Ministria e Energjisë dhe Industrisë informon se që prej ditës së nesërme do të nisë puna në terren për të kryer montimin e dy stacioneve sizmike të cilat do të shërbejnë për monitorimin sizmologjik të aktivitetit në vendburimin e naftës në zonën e Patos Marinzës. Përfaqës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.926Z

Mjedisi, plan për zonën Patos-Marinzë

Rehabilitimi i zones Patos-Marinze nga ndotjet do te jete nje nga prioritet e ministrise se Mjedisit. Kreu i ketij dikasteri, Fatmir Mediu, deklaroi se te gjitha kompanite qe merren me nxjerrjen e naftes ne kete zone, duhet te vetmonitorojne veprimtarine e tyre, duke zbatuar parametrat mjedisore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.627Z

Meta takim në Patos

Patos - Ilir Meta zhvilloi sot një miting me përkrahës të LSI-së në qytetin e Patosit. I shoqëruar nga Nënkryetari dhe kandidati që udhëheq listën e kandidatëve të LSI-së në Fier, Dritan Prifti, si dhe nga kandidatët e tjerë të këtij qarku, Meta u shpreh se kësaj përkrahjeje kaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.731Z

LSI merr dhe ish-kreun e PS Patos

Ish-kreu i PS-se per degen e Patosit, Ramadan Kuqari, prej dy ditesh eshte anetaresuar ne LSI. Lajmi konfirmohet nga Kuqari, i cili ka qene prezent dhe ka shoqeruar nga afer kreun e LSI-se, Ilir Meta, gjate turit te tij te zhvilluar dy dite me pare ne Fier. Kuqari, i cili per nje periudhe trevjecare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.969Z

LSI merr dhe ish -kreun e PS Patos

Ish-kreu i PS-se per degen e Patosit, Ramadan Kuqari, ne shkurt te ketij viti eshte anetaresuar ne LSI. Ai ka qene prezent dhe ka shoqeruar nga afer kreun e LSI-se, Ilir Meta, gjate turit te tij te zhvilluar ne Fier. Kuqari, i cili per nje periudhe trevjecare ka qene ne krye te selise roze per degen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.790Z

Milo takime në Patos

Patos-Kryetari i Partisë Demokracia Sociale Paskal Milo zhvilloi takime me anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokracia Sociale në qytetin e Patosit. “Ne duam t’u themi shqiptarëve se me Sali Berishën nuk mund të shkohet në Evropë. Me Sali Berishën mund të shkohet mbrapa por jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.939Z

Mjedisi, plan per rehabilitimin e Patos-Marinzes

Ministria e Mjedisit sapo ka perfunduar nje plan per rehabilitimin e zones se Patos-Marinzes, e cila do te fillojne nga kompanite te cilat merren me nxjerrjen e naftes ne kete zone. Sipas planit keto firma duhet te vetmonitorojne veprimtarine e tyre, duke zbatuar parametrat mjedisore. Ministri Mediu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama