Rezultate te kerkimit per termin: +Peisazhi

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] peisazhi / docs[0] 151 / hits[0] 163 /
Nga Italia në Durrës për të kaluar pleqërinë; sfidat shqiptare të komunitetit italian
  • 2016-11-10

Nga Italia në Durrës për të kaluar pleqërinë; sfidat shqiptare të komunitetit italian

Nga Gëzim Kabashi, BIRN Komuniteti i italianëve në Shqipëri po përgatitet për një mbrëmje gala, të ardhurat e së cilës do të shkojnë në ndihmë të popullsisë së njërit prej qyteteve që u rrafshua nga tërmeti i disa muajve më parë në Itali. Megjithëse jemi shumë shtetas it

No Pic available
  • 2016-10-27

Rama: Në Valbonë do ketë vetëm dy HEC-e, si anulojmë dot

Kryeministri Edi Rama deklaron se në Valbonë do të ketë vetëm 2 HEC ndërsa për 9 të tjera nuk është dhënë drita jeshile. Nga foltorja e Kuvendit Rama tha se këto dy HEC do të jenë të ndërtuara sipas teknologjisë të ngjashme me atë të përdorur në Evropën Veriore dhe nuk do të

Rama HEC-et ne Valbone me urdher te Berishes
  • 2016-10-27

Rama HEC-et ne Valbone me urdher te Berishes

Transmetuar me 27102016 - 1401 Tirane 27 tetor 2016 NOAal - Kryeministri Edi Rama ne seancen e sotme parlamentare ka folur edhe per ceshtjen e HEC-eve ne disa zona te vendit ku sipas tij jane shkaktuar nje sere plagesh nga qeverisja

No Pic available
  • 2016-10-18

Vetaktualizim Artisti Sadik Kasa

Nga Klodiana Kadillari* Teksa shikoja dhe shijoja tablot plot jete dhe motiv, plot dritë dhe qetësi ,plot shpresë dhe paqe, plot dashuri dhe ndjenjë të artistit Sadik Kasa në mend më erdhi filozofi Abraham Masllow mbi teorinë e vetaktualizimit, shkallët e hiererkisë ku në shkallën e fund

Ulqini, një histori e vjetër ilire
  • 2016-10-18

Ulqini, një histori e vjetër ilire

Nga Pëllumb Gorica Të prekësh Ulqinin Në çdo udhëtim të përshkruar është bërë zakon të prekim copëza përjetimesh të gjalla për natyrën, historinë e vendeve, dhe kulturën e tyre të lashtë. Dendësia e përshtypjeve, është aq e madhe sa nuk di çfarë të shkruash më parë. K

Shqipëria, si dekor për selfiet e Edi Ramës
  • 2016-09-08

Shqipëria, si dekor për selfiet e Edi Ramës

Nga Astrit Patozi Në fakt, nuk jam anëtar i komisionit të Veprimtarive Prodhuese, por kjo nuk besoj se është pengesë për të qenë i ndjeshëm ndaj mjedisit. E megjithatë, unë po e them që në fillim se nuk e kam lexuar dhe nuk kam marrë pjesë në diskutimin e këtij projektligji, që p

Dibra e Arbrit
  • 2016-09-02

Dibra e Arbrit

Nga Edison Ypi Një rrugë e munguar, për shembull Rruga e Arbrit, është një dëshpërim i madh, por s'ke ç'i bën, se për mungesën e saj faji s'ësht i yti. Një rrugë e nevojshme që ekziston por mbi të nuk ke kaluar, për shembull rruga Kukës-Peshkopi, është dëshpërim edhe më i ma