Rezultate te kerkimit per termin: +Peisazhi

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] peisazhi / docs[0] 151 / hits[0] 163 /
No Pic available
  • 2013-06-09

INTERVISTA/Christian Pastorija si me duket Shqipëria

TIRANE - Christian Pastori është një prej garuesve në kategorinë e motorrave, i cili merr pjesë për herë të katërt në garën e “Rally Albania”, ku në dy të fundit ai ka qenë edhe fitues i saj. Në një intervistë për “Shiptarja.com”, Christian tregon eksperien

Peugeot 208 T16, Sebastien Loeb do të sfidojë majat më të larta (FOTO)
  • 2013-06-08

Peugeot 208 T16, Sebastien Loeb do të sfidojë majat më të larta (FOTO)

Sfida është më 30 qershor, por adrenalina ka nisur të vërshojë lumë në shtëpi Peugeot. Dhe që nga provat e fundit, po përjetohet një tronditje e sfidës me askënd tjetër veçse Sebastien Loeb, 9 herë kampioni i botës në tubim. Ai do të udhëheqë 208 T16 Pikes Peak për të ngjitur

No Pic available
  • 2013-06-04

Të huajt tërhiqen nga parku i Antigonesë, 40 arkeologë italianë vizitojnë parkun

Parku arkeologjik i Antigonese ne Gjirokaster vijon te mbetet nje nga sitet arkeologjike me te preferuara nga vizitoret e huaj. 40 anetare te nje shoqate arkeologesh italiane kane vizituar kete park arkeologjik si nje mundesi njohjeje te nje vendi te mbyllur per boten nga komunizmi per 50 vite me rr

No Pic available
  • 2013-05-30

Një pjesë e koleksionit tëbankës qendrore të Turqisë në GKA

TIRANE - Një pjesë e koleksioni të Bankës Qendrore të Republikës së Turqisë do të ekspozohet nesër në Galerinë Kombëtare të Arteve. Në sallën e ekspozitave të përkohshme, do të çelet për publik

No Pic available
  • 2013-05-24

Adam Yamey, anglezi qëe ka “fiksim” Shqipërinë

TIRANE - Quhet Adam Robert Yamey. E ka pasur gjithë jetën e tij Shqipërinë në mendje dhe në zemër. Madje i ka dedikuar Shqipërisë një libër, i cili titullohet "Albania on my mind/ Shqipëria në mendjen time". Mësojmë për këtë personazh të veçantë dhe për librin e tij në f

No Pic available
  • 2013-05-13

Bare: Berisha dështoi me turizmin, sezoni e gjen Shqipërinë të mbuluar nga plehrat

TIRANE - Partia Socialiste vijoi edhe sot fushatën denoncuese “100 arsye për të mos votuar Berishën”. Nga selia e PS-së, deputeti Besnik Bare akuzoi kryeministrin Berisha për atë që e cilësoi si degradim të sektorëve thelbësor&e

No Pic available
  • 2013-05-13

Bare: Berisha dështoi me turizmin, sezoni e gjen Shqipërinë të mbuluar nga plehrat

TIRANE - Partia Socialiste vijoi edhe sot fushatën denoncuese “100 arsye për të mos votuar Berishën”. Nga selia e PS-së, deputeti Besnik Bare akuzoi kryeministrin Berisha për atë që e cilësoi si degradim të sektorëve thelbësorë që lidhen me zhvillimin e turizmit në vend. S